بازار مسکن کانادا در مقرون به صرفه ترین شرایط از سال ۲۰۰۹

بر اساس گزارش سه ماهه بانک مرکزی کانادا وضعیت بازار مسکن (Canadian Housing Market) در بهترین شرایط خود از سال ۲۰۰۹ قرار دارد. در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۹، متوسط قیمت مسکن ۱ درصد کاهش داشته که این میزان بیشترین کاهش قیمت فصلی در طی ۱۰ سال اخیر است. افزایش ۱٫۷ درصدی درآمد طبقه متوسط جامعه ، افت ۳٫۶ درصدی نرخ رهن و همچنین کاهش قیمت مسکن به طور کلی منجر به بهبود شرایط بازارمسکن شده است.

با مقایسه ۱۰ شهر بزرگ کانادا، بیشترین بهبود به ترتیب در وضعیت شهرهای ونکوور، ویکتوریا، تورنتو و همیلتون صورت گرفته است. در حالیکه شهرهای ونکوور و تورنتو همچنان جزو گران ترین استان های کانادا برای زندگی هستند، شهر کبک و وینیپگ در بین مقرون به صرفه ترین کلان استان های کانادا قرارگرفتند. براساس این گزارش، قیمت مسکن در شهر کلگری نسبت به سال گذشته ۳٫۵ درصد کاهش داشته است. این مسئله به علاوه افزایش ۱٫۵ درصدی درآمد و هزینه های اقتصادی بسیار پایین، خانه های شهر کلگری را در مقرون به صرفه ترین شرایط قرارداده است.

ShowImages 300x225 - بازار مسکن کانادا | مقرون به صرفه ترین شرایط مهاجرتی | مهاجرت کانادا با افق

در ماه جولای نرخ بیکاری درشهرکلگری با کاهش ۱ درصدی به ۶٫۵ درصد رسید. با افزایش رونق بازار کار مسکن کانادا مخصوصا در بخش های فنی، تولیدی، حمل و نقل، اقتصادی و ساختمانی، شهر کلگری به سرعت به یکی از شهرهای مهم کانادا تبدیل می شود. در سال ۲۰۱۷، ۳۱ درصد افراد شاغل در این شهر را مهاجرین تشکیل می دادند که پیش بینی می شود این رقم تا سال ۲۰۳۶ به ۴۳ درصد افزایش یابد.

برترین شهرهای جهان نیز براساس” قیمت متوسط آپارتمان در مرکز شهر” رتبه بندی شدند. در صدر این لیست شهر هنگ کنگ با قیمت ۳،۴۲۴ هزار دلار آمریکار برای آپارتمان ۶۰ متری قراردارد. آپارتمانی با همین سایز در نیویورک ۱،۴۱۰ هزار دلار، در سان فرانسیسکو ۱،۱۶۱ هزاردلار و در شهر بوستون ۱،۰۲۴ قیمت گذاری می شوند. قیمت آپارتمان در کلان استان های کانادا بسیار مقرون به صرفه ترازشهر نیویورک می باشد: ۷۶۴ دلار در تورنتو، ۶۹۹ دلار در ونکوور و ۴۶۸ دلار در مونترال. اگر به دنبال زندگی کردن و یا کارکردن در کانادا هستید، این شرایط استثنائی را از دست ندهید.

همچنین در صورتی که پس از مطالعه مقاله فوق که در مورد معرفی بازار مسکن برای خرید خانه در کانادا سوالی ذهن شما خوانندگان عزیز را به خود مشغول کرد. میتوانید با استفاده از مشاوره رایگان تلفنی زبده ترین و برجسته ترین مشاوران و کارشناسان افق پاسخ تمامی سوالات مهاجرتی اقامتی خود را دریافت نمایید. پیشنهاد میکنیم برای اطلاع از آخرین اخبار و اطلاعات آپدیت شده دولت فدرال کانادا به سایت افق با نشانی www.ofoghint.com مراجعه نمایید. با وارد کردن نام و ایمیل خود در قسمت مربوطه به عضویت خبرنامه افق درایید. تا به صورت روزانه مقالات جدیدی به آدرس ایمیل شما ارسال گردد. همراهی افق را در تمامی مسیر مهاجرتی اقامتی خود به کانادا احساس خواهید کرد. برای رسیدن به افق آرزوهایتان به ما اعتماد کنید.