بر اساس گزارش سه ماهه بانک مرکزی کانادا، وضعیت بازار مسکن در بهترین شرایط خود از سال ۲۰۰۹ قرار دارد.

بازار مسکن کانادا در مقرون به صرفه ترین شرایط از سال ۲۰۰۹

در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۹، متوسط قیمت مسکن ۱ درصد کاهش داشته که این میزان بیشترین کاهش قیمت فصلی در طی ۱۰ سال اخیر است. افزایش ۱٫۷ درصدی درآمد طبقه متوسط جامعه ، افت ۳٫۶ درصدی نرخ رهن و همچنین کاهش قیمت مسکن به طور کلی منجر به بهبود شرایط بازارمسکن شده است.

با مقایسه ۱۰ شهر بزرگ کانادا ،بیشترین بهبود به ترتیب در وضعیت شهرهای ونکوور، ویکتوریا،تورنتو و همیلتون صورت گرفته است. در حالیکه شهرهای ونکوور و تورنتو همچنان جزو گران ترین شهرهای کانادا برای زندگی هستند، شهر کبک و وینیپگ دربین مقرون به صرفه ترین کلان شهرهای کانادا قرارگرفتند.

براساس این گزارش ، قیمت مسکن در شهر کلگری نسبت به سال گذشته ۳٫۵ درصد کاهش داشته است. این مسئله به علاوه افزایش ۱٫۵ درصدی درآمد و هزینه های اقتصادی بسیار پایین، خانه های شهر کلگری را در مقرون به صرفه ترین شرایط قرارداده است.

در ماه جولای نرخ بیکاری درشهرکلگری با کاهش ۱ درصدی به ۶٫۵ درصد رسید. با افزایش رونق بازار کار مخصوصا در بخش های فنی، تولیدی، حمل ونقل، اقتصادی و ساختمانی ، شهر کلگری به سرعت به یکی از شهرهای مهم کانادا تبدیل می شود. در سال ۲۰۱۷، ۳۱ درصد افراد شاغل در این شهر را مهاجرین تشکیل می دادند که پیش بینی می شود این رقم تا سال ۲۰۳۶ به ۴۳ درصد افزایش یابد.

برترین شهرهای جهان نیز براساس” قیمت متوسط آپارتمان در مرکز شهر” رتبه بندی شدند.در صدر این لیست شهرهنگ کنگ با قیمت ۳،۴۲۴ هزار دلار آمریکار برای آپارتمان ۶۰ متری قراردارد. آپارتمانی با همین سایز در نیویورک ۱،۴۱۰ هزار دلار، در سان فرانسیسکو ۱،۱۶۱ هزاردلار و در شهر بوستون ۱،۰۲۴ قیمت گذاری می شوند.

قیمت آپارتمان در کلان شهرهای کانادا بسیار مقرون به صرفه ترازشهر نیویورک می باشد: ۷۶۴ دلار در تورنتو،۶۹۹ دلار در ونکوور و ۴۶۸ دلار در مونترال. اگر به دنبال زندگی کردن و یا کارکردن در کانادا هستید، این شرایط استثنائی را از دست ندهید.