۵۰۰ متقاضی اکسپرس اینتری، یک قدم نزدیکتر به دریافت اقامت دائم

 

 

در تاریخ ۲۶ می، کانادا از ۵۰۰ متقاضی اکسپرس اینتری دعوت کرد تا برای اقامت دائم درخواست بدهند. این متقاضیان کسانی بودند که در برنامه های مهاجرت استانی( PNP) شرکت کرده بودند.حداقل امتیاز در این قرعه کشی ۷۱۳ بود، زیرا افرادی که از طریق این برنامه در اکسپرس اینتری شرکت می کنند به طور خودکار ۶۰۰ امتیاز از طرف PNP دریافت می کنند. بنابراین کمترین امتیاز در این قرعه کشی ۱۱۳ بوده است.درمقایسه با قرعه کشی PNP قبلی، کانادا تعداد ۵۷ نفرمتقاضی کمتردعوت کرده و امتیاز نیز ۳۹ واحد کاهش داشته است.

 

اولویت بندی متقاضیان توسط IRCC

 

 

از ابتدای سال میلادی، دربرنامه اکسپرس اینتری کانادا تنها از متقاضیانی دعوت کرده است که یا PNP دریافت و یا برای برنامه تجربه کار کانادایی (Canadaian Experience Entry) اقدام کرده اند زیرا به دلیل محدودیت های مسافرتی ایجاد شده در مدت پاندمی کرونا،حتی اگر فردی در خارج از کشور انتخاب شود، نمی تواند به کانادا سفر کند. در همین حین دولت نیز تصمیم گرفته تا تعداد زیاذی مهاجر جدید را طی سه سال آینده بپذیرد.

 

تنها در سال ۲۰۲۱، کانادا تصمیم دارد ۱۰۸۵۰۰ مهاجر جدید از طریق برنامه اکسپرس اینتری بپذیرد. IRCC  تا کنون از ۶۸۸۱۷ متقاضی دعوت کرده است تا برای دریافت اقامت دائم اقدام کنند.برنامه های CEC   و PNP هرکدام مینیمم امتیاز متفاوتی نیاز دارند زیرا افرادی که از طریق PNP اقدام می کنند ۶۰۰ امتیاز مضاعف نیز دریافت می کنند.هر چه اندازه قرعه کشی برگزار شده بزرگتر باشد، افراد بیشتری با امتیازات بالا شانس انتخاب شدن پیدا می کنند.

 

 

ofogh1012 300x100 - 500 متقاضی اکسپرس اینتری، یک قدم نزدیکتر به دریافت اقامت دائم

اکسپرس اینتری چیست؟

 

اکسپرس اینتری سیستمی است که براساس امتیاز درخواست های اقامت دائم را مدیریت می کند. این سیستم سه برنامه Canadian Experience Class، Federal Skilled Worker و Federal Skilled Trades را پوشش می دهد. برخی از برنامه های مهاجرت استانی نیز از این سیستم برای پیدا کردن متقاضیانی برای دریافت کاندیداهای استانی استفاده می کنند. اگر شما برای یک یا چند تا از این برنامه ها واجد شرایط باشید، CRS بر اساس فاکتورهای چون تجربه کاری، تحصیلات، سن،توانایی های زبانی و موارد دیگر به شما امتیاز می دهد.IRCC پیوسته برای افرادی که بالاترین امتیاز را دریافت می کنند،دعوتنامه ارسال می کند تا برای دریافت اقامت دائم اقدام کنند.