کاهش امتیاز اکسپرس اینتری در قرعه کشی استان آلبرتا

 

در قرعه کشی جدید استان آلبرتا در تاریخ ۵ جون ، از ۱۹۱ شرکت کننده اکسپرس اینتری دعوت شد تا درخواست خود برای دریافت اقامت دائم را ثبت کنند. برنامه مهاجرتی استان آلبرتا(AINP) جزئیات آخرین قرعه کشی خود را در تاریخ ۸ جون منتشر کرد. افراد دعوت شده برای اکسپرس اینتری استان آلبرتا واجد شرایط هستند.افراد برای دعوت شدن از طریق این قرعه کشی، نیاز به پروفایل در سیستم اکسپرس اینتری با حداقل امتیاز ۳۰۰ داشتند. در قرعه کشی قبلی در تاریخ ۱۸ می، ۳۰۱ امتیاز موردنیاز بود.استان آلبرتا از ابتدای سال ۲۰۲۱ تا کنون ۲۱۰۰ شرکت کننده اکسپرس اینتری را از طریق برنامه مهاجرت استانی خود پذیرفته است.

 

استان آلبرتا مجاز است که تا پایان سال ۲۰۲۱ ، تعداد ۶۲۵۰ مدرک برای کاندیداها صادر کند. باید توجه داشت که تمامی افرادی از طریق قرعه کشی دعوت می شوند، نمی توانند مدرک کاندیداتوری بگیرند وتمام افرادی که مدرک کاندیداتوری می گیرند، الزاما منجر به دریافت اقامت دائم نمی شود. اگر استان آلبرتا هر ماه تا انتهای سال در حدود ۶۹۲ مدرک کاندیداتوری صادر کند، دولت به هدفی که تعیین کرده است،دست می یابد.هرچند که الزامی برای صدور این تعداد از مدرک وجود ندارد. در دوران پاندمی کرونا، آلبرتا برگزاری قرعه کشی در نیمه دوم سال ۲۰۲۰ را متوقف کرده بود. همچنین برخلاف گذشته، تنها از افرادی که داخل این استان ساکن هستند، دعوت به عمل می آورند.

 

 

ofogh1017 1 300x150 - کاهش امتیاز اکسپرس اینتری در قرعه کشی استان آلبرتا

 

 

برنامه اکسپرس اینتری آلبرتا چگونه کار می کند؟

 

این برنامه مهاجرت استانی البرتا (PNP) به دولت استانی این امکان را می دهد تا برای انتخاب  متقاضیان واجد شرایط، استخر اکسپرس اینتری فدرال را جستجو کند.اولین قدم در این پروسه ساختن یک پروفایل در سیستم اکسپرس اینتری است. اکسپرس اینتری سیستمی برای مدیریت اپلیکیشن های سه برنامه مهاجرتی فدرال  Canadian Experience Class ،Federal Skilled Worker  و Federal Skilled Trade  است.

اگرافراد شرایط مورد نظر اکسپرس اینتری را داشته باشند، براساس سیستم CRS امتیازبندی می شوند.این امتیاز بر اساس فاکتورهایی چون سن، تحصیلات، تجربه کاری و مهارت زبانی انگلیسی و فرانسوی به افراد تعلق می گیرد. سازمان مهاجرت کانادا (IRCC) پیوسته قرعه کشی های اکسپرس اینتری را برگزار کرده و افراد با بالاترین امتیازCRS  را انتخاب  می کند تا برای دریافت اقامت دائم درخواست دهند.

می توان تنها از طریق اکسپرس اینتری و بدون شرکت در برنامه استانی نیز اقامت دائم دریافت کرد اما معمولا افرادی که از امتیاز پایینی برخوردار هستند، از طریق برنامه های مهاجرت استانی اقدام می کنند زیرا در این صورت ۶۰۰ امتیاز مازاد به متقاضیان تعلق می گیرد. برای مثال اگر دارنده کمترین امتیازدر قرعه کشی استان آلبرتا، مدرک کاندیداتوری دریافت کند، به امتیاز CRS جدید ۹۰۰ دست می یابد.

 

 

شرایط برنامه مهاجرتی استان آلبرتا

 

 برای بدست آوردن شرایط لازم برای شرکت در اکسپرس اینتری استان آلبرتا، فرد متقاضی باید دارای سابقه کار در یکی از مشاغل مورد تائید این استان باشد. آلبرتا لیستی از مشاغلی که مورد تائید نیستند منتشر کرده است. بسیاری از کسانی که از طریق این برنامه برای دریافت اقامت دائم اقدام می کنند، به عنوان راننده کامیون،سرآشپز و سوپروایزر خدمات غذایی مشغول به فعالیت هستند.

 

پروفایل اکسپرس اینتری فرد باید نشان دهد که متقاضی تمایل به زندگی در استان آلبرتا را دارد. همچنین عواملی چون تجربه کاری ، پیشنهاد شغلی و تحصیلات کانادایی در این استان در کنار داشتن عضوی از خانواده دارای اقامت دائم و یا شهروندی که در این استان سکونت داشته باشد، می تواند شانس شما را برای دریافت اقامت دائم از طریق این برنامه افزایش دهد.