جدیدترین قرعه کشی اکسپرس اینتری

 

 

در جدیدترین قرعه کشی اکسپرس اینتری در تاریخ ۳۱ می، کانادا از۵۹۵۶ متقاضی برای ارائه درخواست اقامت دائم خود دعوت کرد.حداقل امتیاز این متقاضیان ۳۸۰ بوده است. این قرعه کشی جدید افرادی را که در زیرشاخه تجربه کار کانادایی یا Canadian Experience Class واجد شرایط بوده اند، شرکت داده است. افراد دعوت شده دارای حداقل یکسال تجربه کار در کانادا به علاوه توانایی زبانی در سطح اینترمدیت به بالا در کنار سایر شرایط مدنظر، بوده اند.

 

قرعه کشی برگزار شده در این تاریخ، در رتبه سوم بزرگترین قرعه کشی های اکسپرس اینتری قراردارد و همچنین یکی از کمترین مینیمم امتیازات را نیز از ابتدای ۲۰۲۱ داشته است. رکوردهای قبلی نیز در سال ۲۰۲۱ شامل دعوت از ۲۷۳۳۲ هزار نفر زیر مجموعه CEC در قرعه کشی فوریه و ۶۰۰۰ هزار نفر نیز در قرعه کشی های آپریل می باشد. در مقایسه با دراو قبلی CEC ،کانادا ۴۱۱۴ متقاضی بیشتر دعوت و مینیمم امتیاز نیز ۱۷ واحد کمتر است. سه هفته پیش نیزکانادا قرعه کشی ای مختص متقاضیان CEC برگزار کرد که مینیمم امتیاز آن ۴۰۱ بود.

 

کانادا از ابتدای سال متقاضیانی که در حال حاظر در کانادا زندگی می کنند را در اولویت قرار داده است.باتوجه به شرایط کنونی و محدودیت های ایجاد شده به دلیل کرونا، افرادی که در خارج از کشور زندگی می کنند قادر به سفر به  کانادا و تکمیل پروسه دریافت اقامت دائم خود نیستند. بر اساس گفته دولت کانادا منطقی تر است که افراد حاظر در کشور برای این منظور انتخاب شوند.

 

 

ofogh1016 300x177 - جدیدترین قرعه کشی اکسپرس اینتری

 

 

اکسپرس اینتری چیست؟

 اکسپرس اینتری یک سیستم آنلاین مدیریت درخواست برای سه برنامه مهاجرتی فدرال کانادا Canadian Experience Class، Federal Skilled Worker و Federal Skilled Trades است.ابتدا لازم است متقاضیان پروفایل خود را در این سیستم ثبت نمایند، سپس پرونده آن ها براساس فاکتورهایی چون سابقه کار تخصصی،تحصیلات، سن، توانایی زبانی و موارد دیگر امتیاز بندی می شود. IRCC برای متقاضیان با بالاترین امتیاز دعوتنامه اکسپرس اینتری صادر می کند و متقاضیان می توانند برای دریافت اقامت دائم اقدام کنند.