چرا اکسپرس اینتری کانادا  این هفته برگزار نشد؟

قرعه کشی Express Entry این هفته به دلیل تغییرات اخیر در امتیاز رتبه بندی سیستم جامع رتبه بندی CRS انجام نشده این تغییرات توسط دولت فدرال اعمال شده است. این هفته پذیرش اکسپرس اینتری کانادا برگزار نشده است. اداره فدرال مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا IRCC در وب سایت خود توضیح می دهد که عدم برگزاری قرعه کشی اکسپرس اینتری در نتیجه خبری است که اخیرا در مورد امتیاز بیشتر به متقاضیان اکسپرس اینتری که فرانسه زبان هستند اعلام کرده است که اعطا می شود.

Businessman Holding Card of Canada Flag 1077105906 1389x758 300x164 - کنسلی اکسپرس اینتری کانادا (Express Entry) | مهاجرت به کانادا | افق و مهاجرت

IRCC اشاره می کند که:

امتیازات CRS تمام پروفایل های موجود در قبل از پذیرش بعدی را به صورت خودکار بروز رسانی خواهد کرد. اما ممکن است این فرایند دو هفته به طول بیانجامد. تحت سیستم مدیریت برنامه Express Entry ،IRCC به داوطلبان مهاجرت امتیاز CRS را براساس سن، تحصیلات، مهارت های زبانی (انگلیسی و فرانسوی)، سابقه کار و سایر معیارها اعطا می کند. هر دو هفته، معمولاً در روز چهارشنبه، IRCC یک قرعه کشی (Canada Lottery Express Entry) برگزار می کند و از داوطلبان با بالاترین امتیاز برای درخواست اقامت دائم دعوت می کند. آخرین مورد در چهارشنبه ۱۴ اکتبر در بزرگترین قرعه کشی اکسپرس اینتری کانادا تا به امروز رخ داده است.

مهاجرین با اشتیاق فراوان منتظر برگزاری پذیرش این هفته بوده اند که قرار است در روز چهارشنبه در مورخ ۲۸ اکتبر برگزار شود. اما عدم برگزاری پذیرش ممکن است به همه گیری ویروس کرونا مرتبط باشد. با این حال، IRCC واضح بیان کرده است که عدم قرعه کشی در این هفته به بیماری همه گیر ویروس کرونا اصلا مربوط نیست. در عوض، با بیش از ۳۰ امتیاز CRS دیگر به متقاضیان Express Entry فرانسوی زبان، IRCC باید امتیازات CRS متقاضیان را در استخر Express Entry به روز کند.

متقاضیان مهاجرت امیدوار هستند که پس از تکمیل این بروزرسانی مجدد پذیرش های اکسپری اینتری بر طبق روال سابق خود در هر دو هفته یکبار برگزار شود. هدف این تغییرات واضح است زیرا کانادا می خواهد تعداد بیشتری از Skilled Worker های فرانسوی را از سراسر دنیا در کانادا جذب کند. همانطور که می دانید کانادا یک کشور دو زبانه است انگلیسی و فرانسوی، اما درصد است که شخصیت و هویت فرانسوی خود را از طریق جذی مهاجرین فرانسه زبان حفظ کند. به همین علت است که ایتان کبک کانادا یک سیستم مهاجرتی خاص خود را دارد. در سال ۲۰۱۹ نسبت مهاجرین فرانسه زبان که برای اقامت دائم کانادا دعوت شده اند از ۴٫۵ درصد در سال ۲۰۱۸ به عدد ۵٫۶ درصد رسیده است.

بر اساس خبر دیروز اداره مهاجرت کانادا مبنی بر افزایش قبول مهاجرین در سال ۲۰۲۳-۲۰۲۱ شواهد بیشتری را اثبات خواهد کرد که IRCC قصد دارد سیستم اکسپرس اینتری خود را به حالت عادی بازگرداند. بر طبق برنامه جدید سیستم مهاجرت، کانادا قصد دارد که سالانه ۴۰۰٫۰۰۰ مهاجر را خواهد پذیرفت. به طور متوسط ۱۱۰٫۰۰۰ مهاجر از طریق سیستم اکسپرس اینتری بین سال های ۲۰۲۳-۲۰۲۱ پذیرفته خواهند شد.

images - کنسلی اکسپرس اینتری کانادا (Express Entry) | مهاجرت به کانادا | افق و مهاجرت

سیستم Express Entry:

سیستم اکسپرس اینتری یک سیستم برای مهاجرت به کانادا می باشد و بسیاری از شهر های کانادا از این برنامه استفاده خواهند کرد برای اینکه برنامه مهاجرتی خود را راحت تر مدیریت کنند. اکسپرس اینتری متقاضیان را در سه دسته کارگر ماهر فدرال، مشاغل دارای مهارت و تجربه کانادایی بر پایه یکسری از امتیازات و معیارها جذب خواهد کرد. این معیارها عبارتند از تسلط بر زبان انگلیسی و فرانسوی که دو زبان رسمی کانادا می باشد، سن، تحصیلات، سابقه کار امتیاز خواهد داد. افرادی که دارای بالاترین امتیاز هستند در طی پذیرش های متوالی اکسپرس اینتری ITA دعوتنامه برای تقاضا جهت اقامت دائم کانادا دریافت خواهند کرد. دارا بودن پیشنهاد کاری الزامی نخواهد بود و بدون پیشنهاد کاری نیز می توانید پروفایل اکسپرس اینتری را ایجاد کنید و وارد استخر شوید.

در صورتی که از طرف استان دعوتنامه داشته باشید نیز ۶۰۰ امتیاز اضافی را دریافت خواهید کرد که این ۶۰۰ امتیاز به امتیاز کل CRS شما اضافه خواهد کرد. در دور بعدی قرعه کشی به طور حتم دعوتنامه را دریافت خواهد کرد. با توجه به شرایط کرونا و محدودیت های آن اصلا جای نگرانی نخواهد بود زیرا دولت کانادا اثبات کرده است که در این دوران نیز پذیرش هایی را انجام داده و دعوتنامه نیز صادر کرده است. پس همچنان دولت کانادا پروفایل های جدید اکسپرس اینتری را خواهد پذیرفت و به پرونده ها را نیز بررسی خواهد کرد. افراد اقامت دائم کانادا را نیز دریافت خواهند کرد.

موسسه بین المللی افق با داشتن وکلای عضو ICCRC کانادا و همچنین داشتن مجوزهای و نمایندگی از کالج ها و دانشگاه های کانادا آماده کمک و یاری به شما عزیزان و مشتاقان مهاجرت می باشد. نگران نباشید و با تلفن ۰۵۱۳۱۰۷۱ با مشاورین ما در مورد نحوه ثبت نام اکسپرس اینتری مشورت کنید و راه درست را برای ادامه زندگی خود انتخاب کنید. ما همواره دوش تا دوش شما خواهیم بود.