اکسپرس اینتری برای ۵۰۰۰ متقاضی مهاجرت دعوتنامه صادر کرد:

کانادا در قرعه کشی جدید Express Entry که در تاریخ ۹ دسامبر برگزار شد، ۵۰۰۰ متقاضی مهاجرت را برای درخواست اقامت دائم دعوتنامه ارسال کرده است. حداقل امتیاز در این قرعه کشی ۴۶۹ بوده است. با این قرعه کشی تعداد دعوتنامه های صادر شده در سال جاری را به ۱۰۲،۳۵۰ می رساند که رکورد بالایی از دعوتنامه ها است. Express Entry یک سیستم بسیار قوی برای مدیریت برنامه مهاجرت کانادا است.

در این قرعه کشی افرادی که فرانسه زبان بودن نیز امتیاز بیشتری را دریافت کردند. زیرا همانطور که می دانید اداره مهاجرت شهروند و پناهندگی کانادا اعلام کرده است که متقاضیان فرانسه زبان از این به بعد ۲۵ امتیاز اضافی را برای مهارت زبان فرانسه خود خواهند گرفت و همچنین متقاضیان دو زبانه نیز ۵۰ امتیاز دریافت خواهند کرد. همچنین دولت کانادا از اواخر ماه اکتبر نیز از برنامه سطوح چندگانه مهاجرت نیز رونمایی کرد. متقاضی مهاجرت دعوتنامه بر طبق این برنامه از ابتدای سال تا ۲۰۲۳ کانادا ۴۰۰ هزار مقیم دائم را جذب می کند. بیش از ۱۰۰٫۰۰۰ نفر از این مهاجران جدید از طریق برنامه های اکسپرس اینتری در دسته Skilled Worker به کانادا خواهند آمد.

20201202saskdraw 300x200 - اکسپرس اینتری و مهاجرت اسان به کانادا | دعوتنامه و ثبت نام گروه افق

همانطور که می دانید سیستم اکسپرس اینتری متقاضی برای دعوتنامه مهاجرت کانادا را در سه دسته کارگر ماهر فدرال، مشاغل دارای مهارت و همچنین تجربه کانادایی بر اساس امتیازات و معیارها مهاجرین را جذب می کند. امتیازهای متقاضیان بر اساس سن، تحصیلات، سابقه کار و زبان انگلیسی و فرانسوی که دو زبان رسمی دولت کانادا می باشد. متقاضیانی که بالاترین امتیاز را داشته باشند در پذیرش های متوالی دعوتنامه را دریافت خواهند کرد و می توانند برای اقامت دائم کانادا اقدام کنند. داشتن پیشنهاد کاری الزامی نمی باشد. متقاضیانی که از طرف استان انتخاب شده باشند ۶۰۰ امتیاز اضافی دریافت خواهند کرد. در پذیرش های بعدی اکسپرس اینتری حتما دعوتنامه متقاضی مهاجرت را دریافت خواهند کرد. با توجه به محدودیت های بوجود آمده و شیوع ویروس کرونا باز هم اداره مهاجرت کانادا پروفایل های جدید را می پذیرد و به درخواست های اقامت دائم نیز رسیدگی خواهد کرد.

images 3 300x160 - اکسپرس اینتری و مهاجرت اسان به کانادا | دعوتنامه و ثبت نام گروه افق

چه افرادی برای متقاضی مهاجرت به کانادا از طریق دعوتنامه انتخاب شده اند:

Elazar و Sarah هر دو دارای مدرک لیسانس و ۳۵ سال سن دارند و همچنین هر دو نیز همکار بوده اند و به مدت ۵ سال نیز به عنوان توسعه دهنده نرم افزار مشغول به کار بوده اند. سطح زبان هر دو متوسط بوده است. متقاضی اصلی Sarah بود و امتیاز او ۳۰۴ بود. او توانست از استان انتاریو دعوت نامه دریافت کند و امتیاز او به ۹۰۴ رسید. توانست دعوتنامه را دریافت کند. عبدالکریم ۲۹ ساله سن دارد. دارای مدرک فوق لیسانس دارد و همچنین او دارای چهار سال به عنوان حسابدار مشغول به کار بوده است. او در آزمون آیلتس تواست در هر چهار مهارت زبانی نمره ۸ بگیرد. او نه در کانادا کار کرده و نه تحصیل کرده او توانست ۴۷۸ امتیاز را دریافت کند و در این پذیرش متقاضی مهاجرت دعوتنامه را دریافت کند.