هزینه های اپلای و گرفتن پذیرش تحصیلی در کانادا چقدر هزینه بر می باشد؟

هزینه های پذیرش اپلای تحصیلی یا Fees for visa applications از دانشگاه های کانادا همواره یکی از دغدغه های متقاضیان علاقمند به تحصیل در خارج از کشور بوده است. آگاهی از هزینه ها برای تحصیل در کانادا می تواند تاثیر بسزایی در تصمیم گیری شما داشته باشد. جمع آوری این اطلاعات به شما کمک خواهند کرد تا در مسیر درستی قدم برداشته و قبل از اقدام برای اپلای پذیرش تحصیلی کانادا، از هزینه های تحصیل در این کشور مطلع گردید. این نکته بسیار مهمی است که قبل از اقدام یک برآورد قیمت را از ریزهزینه ها داشته تا در نیمه های راه به علت بالا بودن هزینه ها از اقدام برای تحصیل در کانادا منصرف نشوید.

وکیل مهاجرت به کانادا موسسه بین المللی افق با انتقال اطلاعات به روز شده به شما در جلسات مشاوره همواره شما را کمک و راهنمایی خواهد کرد تا تصمیم درستی را بگیرید. کارشناسان با تجربه در موسسه بین المللی افق با داشتن سابقه درخشان در امر مهاجرت تحصیلی به کانادا همواره در اخذ پذیرش همراه شما خواهند بود. قبل از اقدام برای پذیرش در جلسات مشاوره تمام مراحلی را که باید شما طی کنید به شما خواهند گفت و اطلاعات دقیقی به شما خواهند داد. برای راحتی شما عزیزان کارشناسان ما این مقاله را تهیه کردنه اند تا شما اطلاعات لازم را کسب کنید و با نگاهی جامع تری قدم در این راه بگذارید.

هزینه دارالترجمه برای اپلای پذیرش تحصیل در کانادا

برای پذیرش تحصیلی شما هزینه های متفاوتی را باید پرداخت کنید و مراحل متفاوتی را با توجه به مقطع دانشگاهی باید طی کنید.

هزینه دارالترجمه یکی از هزینه هایی که شما باید برای پذیرش اپلای تحصیلی کانادا پرداخت کنید. نرخ هزینه های دارلترجمه رنج وسیعی دارد و همچنین وابسته به دانشگاه است که شما از آن فارغ التحصیل شدید. برخی از دانشگاه ها به شما ریزنمرات انگلیسی را می دهند و برخی دیگر به شما ریزنمرات فارسی را می دهد و شما باید آن را ترجمه کنید. به عنوان مثال اگر شما لیسانس خود را ۸ ترمه تمام کرده باشید. مبلغی حدود ۱۹۰ هزار تومان به هزینه ترجمه یک نسخه ریزنمرات است. جهت اخذ ویزای کانادا هم باید یکسری مدارک را هم ترجمه کنید و هزینه آن با توجه به اینکه چه مدارکی را می خواهید ارائه دهید، متفاوت است.

 

education graduate mortarboard blue hat textbook with formula equation mathematics 4236 1280 300x200 - هزینه اپلای کانادا | گرفتن پذیرش تحصیلی | کالج و دانشگاه کانادا

در بعضی مواقع لازم است مهر دادگستری و وزارت امور خارجه هم بزنید که با این موارد یک مقدار هزینه ها شما افزایش پیدا خواهد داد. به طور کلی هزینه های شما برای دارالترجمه بین ۱٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان تا ۲٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان متغیر است و ممکن است بیشتر از این هم مجبور باشید هزینه کنید.

کارشناسان زبده موسسه افق در امر ترجمه مدارک به شما اطلاعات کافی خواهند داد تا شما هزینه هایی اضافی را پرداخت نکنید. زیرا بعضی از مدارک نیاز به مهر وزرات امور خارجه ندارند و تنها مهر دارالترجمه کفایت است. حتما قبل از اقدام برای ترجمه مدارک با کارشناسان و مشاوران افق مشورت کنید تا بتوانید مدارک لازمه را ترجمه و در پرونده مهاجرت تحصیلی به کانادا خود قرار دهید.

هزینه های مربوط به آزمون های بین المللی

اما در این بخش به بررسی هزینه های مربوط به آزمون ها بین المللی در پذیرش اپلای تحصیلی کانادا خواهیم پرداخت. هزینه آزمون تافل ۲۲۵ دلار است و هزینه آزمون آیلتس ۳٫۰۳۰٫۰۰۰ تومان است و هزینه آزمون GRE 205 دلار است.

ریپورت آزمون تافل برای ۴ تا دانشگاه به صورت رایگان است ولی باید شما از قبل نام دانشگاه تون را اعلام کرده باشید و کد دانشگاه ها را بدانید ولی برای بیش از ۴ تا دانشگاه باید شما هزینه ای معادل ۲۰ دلاربرای هر دانشگاه پرداخت کنید. البته اگر دانشگاه از شما ریپورت را بخواهد باید این کار را انجام دهید. ریپورت آزمون GRE 27 دلار است و همانند آزمون تافل برای ۴ دانشگاه رایگان می باشد.

حتما قبل از شرکت در آزمون های زبان چندین بار آزمون های آزمایشی را شرکت کنید تا بتوانبد یک دید کافی راجع به نحوه برگزاری آزمون و نوع سوالات داشته باشید. شرکت در آزمون های آزمایشی تاثیر بسزایی در دریافت نمره مورد نظر شما خواهد داشت.

هر چه نمره شما در آزمون های بین المللی بهتر باشد شانس پذیرش شما بیشتر خواهد بود و شما مهاجرت تحصیلی یا Study in Canada موفقی خواهید داشت.

هزینه های مربوط به پست و ارسال مدارک اپلای تحصیلی کانادا

هزینه های مربوط به پست مدارک کاملا رنج متفاوتی دارد و برخی از دانشگاه ها با پست DHL قرارداد دارند و مبلغ کمتر از شما دریافت خواهند کرد. و در غیر این صورت شما باید با توجه به مقصد هزینه ای برای پست مدارک پرداخت کنید. پست مدارک را بعد از دریافت پذیرش اپلای تحصیلی کانادا باید انجام دهید و دانشگاه از شما درخواست خواهد کرد تا اصل مدارک را برای آنها پست کنید تا بتوانند ثبت نام شما را نهایی کنند.

هزینه های مربوط به اپلیکیشن فی

موارد بعدی در پروسه پذیرش تحصیلی پرداخت هزینه های اپلیکیشن فی دانشگاه می باشد که مبلغ قابل توجهی نیز است. به عنوان مثل در کانادا این مبلغ بین ۸۵ دلار تا ۱۴۵ دلار است و با توجه به دانشگاه این مبالغ متفاوت هستند. برخی از دانشگاه ها هیچ مبلغی را برای بررسی مدارک از شما دریافت نخواهند کرد که این مورد بیشتر در دانشگاه های اروپا رایج است.

قبل از پرداخت اپلیکیشن فی حتما باید اطلاعات دقیق از دانشگاه ها یا Study permits and visas دریافت کنید که مطمین شوید صلاحیت و شرایط ثبت دانشگاه را دارید. وکیل مهاجرت به کانادا موسسه بین المللی افق با داشتن سابقه درخشان در امر مهاجرت تحصیلی و دارا بودن صدها پرونده موفق برای اپلای تحصیلی کانادا اطلاعات جامعی را درباره انتخاب دانشگاه ها در اختیار شما قرار خواهند داد. تا هزینه های اضافی برای دانشگاه ها پرداخت نکنید و بتوانید در هزینه های خود نهایت صرفه جویی را بکنید. همواره مشورت در این امر با افراد زبده و باتجربه را فراموش نکنید. ما همواره در کنار شما خواهیم بود.

 

businessman writing form submit resume employer review job application 2034 955 300x200 - هزینه اپلای کانادا | گرفتن پذیرش تحصیلی | کالج و دانشگاه کانادا

هزینه های درخواست ویزای تحصیلی

در این قسمت به بررسی ویزا و هزینه هایی مربوط به درخواست ویزای تحصیلی، استادی پرمیت کانادا می پردازیم. جهت درخواست ویزای تحصیلی مبلغ ۱۵۰ دلار و بیومتریک هم ۸۵ دلار باید پرداخت گردد.

مورد بعدی که شما باید در نظر بگیرید هزینه سفر برای انجام بیومتریک (انگشت نگاری) است. شما می توانید به کشورهای اطراف مانند: ترکیه، دبی، آذربایجان و … سفر کرده و بیومتریک خود را انجام دهید. این هزینه به عنوان مثال برای کشور ترکیه مبلغی حدود ۳٫۵۰۰٫۰۰۰ تومان به بالا می باشد و این مورد باز هم بستگی به نوع سفر شما و هواپیمایی که با آن سفر می کنید نیز دارد.

مورد بعدی پس از دریافت جواب ویزا، هزینه های پیکاپ ویزا می باشد که شرکت های هواپیمایی این مورد را انجام می دهند. که معمولا هزینه پیکاپ ویزای کانادا یا اخذ پاسپورت کانادا حدود ۵۰۰٫۰۰۰ تومان می باشد.

پس از اخذ ویزا نوبت به گرفتن بلیط برای سفر به کانادا می باشد. بلیط برای مقصد کانادا حدود ۸٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان به بالا می باشد که این مورد کاملا بستگی به شرکت هواپیمایی، تعداد توقف ها و… دارد و میتواند یک مبلغی بالاتر و حتی پایین تر از این مبلغ باشد.

هزینه آزاد سازی مدرک تحصیلی

مورد بعدی که در آخر میخواهیم به آن برای اپلای تحصیلی کانادا بپردازیم هزینه آزادسازی مدرک می باشد. اگر شما در یک دانشگاه دولتی تحصیل کرده اید باید هزینه ای بابت آزادسازی مدارک خود بپردازید. که البته دو روش دارد:

  1. آزاد سازی مدارک به صورت رایگان از طریق کاریابی و یا سابقه بیمه
  2. آزاد سازی مدارک با پرداخت هزینه

در مورد اول: اگر می خواهید به صورت رایگان مدرک خود را آزاد کنید باید به محض دریافت گواهی موقت خود از دانشگاه به یک اداره کاریابی مراجعه کرده و به مدت ۶ ماه در این کاریابی ثبت نام کنید. بعد از ۶ ماه یک نامه ای از کاریابی بگیرید و با این نامه شما می توانید مدارک خود را از دانشگاه آزاد کنید. این موضوع فقط مختص دانشگاه های دولتی و روزانه است. و یا اگر بعد از تحصیل مشغول به کار در کانادا شدید و با توجه به سوابق بیمه خود می توانید مدارک تحصیلی خود را به صورت رایگان آزاد کنید. سوابق بیمه لازم برای آزاد سازی با توجه به طول مدت تحصیل و دانشگاه متفاوت است. ولی به طور کلی کارشناسی چهار سال و نیم و کارشناسی ارشد دو سال و نیم است. البته با توجه به اینکه اگر شما مشمول خدمت سربازی می شوید یا شرایط مشمولین معافیت تحصیل در کانادا را دارید این مورد شامل حال شما نخواهد شد.

مورد دوم: پرداخت هزینه برای آزادسازی مدرک می باشد که این مورد با توجه به مقطع تحصیلی، سال ورود و منطقه زندگی و تحصیل بسیار متفاوت است. به عنوان مثال یک دانشجوی ورودی ۸۷ در منطقه ۱ و لیسانس خود را در ۸ ترم تمام کرده باشد باید مبلغ ۱٫۵۰۰٫۰۰۰ تومان پرداخت کند و حالا هرچه سال بالاتر نرخ هم بالاتر خواهد بود.

موسسه بین المللی افق دارای سابقه درخشان در امر مهاجرت تحصیلی به کانادا است و هرساله دانشجویان زیادی را به اهداف خود می رساند. مشاورین و وکلای باتجربه افق شبانه روز در حال مطالعه و آپدیت اطلاعات خود هستند. تا بتوانند اطلاعات درستی را در اختیار شما عزیزان قرار دهند. شما می توانید با خیالی راحت و با اطمینان پرونده مهاجرت تحصیلی خود را به موسسه افق بسپارید.