انگشت نگاری یا بیومتریک

انگشت نگاری برای سفارت کانادا یکی از اساسی ترین مراحل برای درخواست ویزای این کشور می باشد و تمامی متقاضیانی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند باید به یکی از دفاتر VAC مربوط به سفارت کاندا برای انجام این امر مراجعه کنند.

مدارک لازم برای انگشت نگاری:

اگر به صورت آنلاین برای پروسه انگشت نگاری اقدام کرده اید می توانید هزینه مربوط به ویزا و انگشت نگاری را هم به صورت آنلاین پرداخت کنید. متقاضی فقط ۳۰ روز مهلت خواهد داشت که برای پروسه انگشت نگاری به دفاتر مربوطه مراجعه کنند .

هزینه برای هر متقاضی ۸۵ دلار کانادا می باشد و اگر برای ویزای توریستی خانوادگی باشد ماکسیمم هزینه ۱۷۰ دلار می باشد

اگر برای ویزای تحصیلی کانادا یا همان ویزای دانشجویی اقدام کردید به جز هزینه انگشت نگاری مبلغی را باید به عنوان پروسه ویزای دانشجویی یا استادی پرمیت به مبلغ ۱۵۰ دلار کانادا است نیز واریز کنید و به عنوان مثال یک فرد مجرد برای ویزای دانشجویی باید مبلغ ۲۳۵ دلار باید پرداخت کند.(۱۵۰ دلار کانادا برای استادی پرمیت و ۸۵ دلار کانادا برای انگشت نگاری)

Canada Biometric2 - انگشت نگاری

نکات مهم:

  • حتما هنگام مراجعه به دفاتر باید نامه بیومتریک و پاسپورت خود را همراه داشته باشید.
  • اگر روی دست و یا صورت خود خالکوبی دارید آن را باید پاک کنید.

پروسه انگشت نگاری حدود ۵ دقیقه طول خواهید کشید و فرد متصدی از شما با دوربین یک عکس خواهد گرفت و از شما خواهد خواست که انگشتتان را بر روسی یک صفحه شیشه ای قرار دهید.

موارد مهم:

  • افراد بالای ۱۸ سال و کمتر از ۱۴ سال نیاز به انگشت نگاری ندارند
  • افراد مقیم کشور کانادا
  • افراد با دارا بودن پاسپورت کانادایی
  • دیپلمات ها

بعد از پروسه انگشت نگاری باید منتظر پاسخ درخواست ویزای خود باشید در صورت مثبت بودن پاسخ باید برای دریافت مهر برچسب ویزا به سفارت کانادا مراجعه کنید و یا میتوانید پاسپورت خود را پیکاپ کنید.

برای مشاهده کل دفاتر انگشت نگاری سفارت کانادا به این لینک مراجعه کنید.