مراحل انگشت نگاری (بیومتریک) در مهاجرت به کانادا

کلیه متقاضیان مهاجرت به کانادا می بایست برای ویزای کانادا پس از ثبت نام آنلاین و همچنین ایجاد پروفایل در سایت سفارت کانادا و ثبت درخواست ویزای کانادا و آپلود مدارک مورد نیاز خود مبلغ ویزا و همچنین مبلغ انگشت نگاری (بایومتریک) را واریز کنید. پس از واریز مبلغ ۸۵ دلار کانادا باید برای انگشت نکاری واریز کنید. پس از واریز مبلغ بعد از ۲۴ تا ۴۸ ساعت برای شما نامه Biometric صادر شده و شما می توانید آن را از داخل پروفایل سفارت خود دانلود کرده و پرینت بگیرید.

نامه بیومتریک تا ۳۰ روز فرصت دارد. در این مدت ۳۰ روزه شما می بایست به نزدیکترین مرکز وک (VAC) مراجعه کنید و بیومتریک خود را انجام دهید. افراد زیر ۱۴ سال و بالای ۸۰ سال نیاز به بیومتریک نخواهند داشت. در مراکز بیومتریک از شما یک عکس خواهند گرفت و همچنین از شما خواسته می شود تا انگشتانتان را بر روی یک صفحه شیشه ای قرار دهید. این پروسه انگشت نگاری فقط ۵ دقیقه زمان خواهد برد. در گذشته نیاز به گرفتن وقت بیومتریک نبود ولی الان با توجه به شیوع ویروس کرونا و  بسته شدن مرزها و تعطیلی سفارت حدود ۶ ماه می بایست شما حتما وقت گرفته و بعد از آن به وک مراجعه کنید تا بتوانید انگشت نگاری خود را برای مهاجرت به کانادا انجام دهید. دلیل آن این است که در طول این ۶ ماه افرادی زیادی پرونده های خود را سابمیت کرده اند و در پشت مرزهای بسته مانده بودند تا بتوانند بیومتریک خود را انجام دهند.

با توجه به بسته شدن مرزها و تعطیلی سفارت کانادا، دولت کانادا تصمیم گرفت مراحل ویزا را دو مرحله ای کند تا عده ای از دانشجویان بین المللی بتوانند به تحصیل خود ادامه داده و از تحصیل خود عقب نمانند. با توجه به تاییدیه در مرحله اول عده ای از دانشجویان تحصیل خود را ادامه دادند و اما عده ای دیگر ترجیح دادند ترم خود را دیفر کنند و تمایل داشتند از داخل خاک کانادا تحصیل خود را شروع کنید.

54353 300x188 - انگشت نگاری یا Biometric برای ویزای کانادا | مهاجرت کانادا

با توجه به باز شدن مرزها افراد می بایست هر چه سریعتر به نزدیک ترین دفتر وک برای بیومتریک مراجعه کند. برای ما ایرانیان نزدیکترین سازمان وک در ترکیه، ارمنستان و اربیل قرار دارد که ارمنستان متاسفانه به طور موقت بسته است و اما ترکیه و اربیل مرزهایشان با ایران باز است. متقاضیان مهاجرت به کانادا می بایست با در دست داشتن پاسپورت، نامه بیومتریک، نامه وقت بیومتریک که توسه سایت وک گرفته اند در راس ساعت به دفاتر وک مراجعه کرده و انگشت نگاری خود را انجام دهند.

بعد از انجام بیومتریک پروفایل سفارت شما آپدیت شده و تاریخ وک شما در پروفایل ثبت می شود. و همچنین تاریخ انقضا آن نیز در پروفایل شما ثبت خواهد شد. بعد از انجام بیومتریک شما باید منتظر نتیجه ویزا خود باشید. نتیجه ویزا شما به نظر آفیسر بستگی خواهد داشت. افیسر کانادا پرونده شما را به طور کامل و دقیق بررسی می کند و همچنین هدف از تحصیل و همچنین مالی شما را چک می کند و تصمیم می گیرد که به شما ویزا دهد یا خیر. اگر شما یک پرونده کامل و بی نقص و با صداقت کامل را ایجاد کند مطمین باشید افیسر نیز متوجه این موضوع خواهد شد و به شما ویزا خواهد داد. تا بتوانید قدم در یک مسیر جدید در زندگی خود بگذارید.

همواره تلاش کنید با صداقت کامل و بدون هیچ گونه ابهامی پرونده انگشت نگاری خود را برای مهاجرت و اقامت کانادا ایجاد کنید و از جعل اسناد نیز جدا بپرهیزید زیرا در آینده اگر بخواهید برای خانواده خود اقدام کنید مطمینا به مشکل بزرگی خواهید خورد و یا از طرف دیگر برای اقامت دائم کانادا نیز به مشکل بر خواهید خورد. پس باید تمام حواس خود را جمع کرده تا اطلاعات نادرست و  غلط به افیسر و همچنین به سفارت کانادا ارائه نکنید زیرا عواقبی جدی خواهد داشت.

canada fingerprints2 300x200 - انگشت نگاری یا Biometric برای ویزای کانادا | مهاجرت کانادا

این را در نظر بگیرید که در صورتی که اطلاعات دروغین به سفارت ارائه کنید ممکن است تا ۵ سال از درخواست ویزا برای کشور کانادا محروم شوید. برای درخواست ویزا و نحوه آماده سازی مدارک سفارت حتما سعی کنید با افراد زبده و وکلای خوب مشورت کنید زیرا یک پروسه بسیار حساس می باشد و کوچکترین خطا از سمت شما ممکن است پروسه پرونده تان را ۱ یا ۲ سال به عقب بیندازید. که شما زمان ارزشمند خود را از دست خواهید داد.

 

گروه بین المللی افق با دارا بودن وکلای رسمی مهاجرت در ایران و در کانادا آمادگی کمک به شما را خواهند داشت و با بررسی شرایط شما از شما یکسری مدارک می خواهند تا بتوانند پرونده شما را به طور کامل و دقیق ایجاد و پروفایل شما را سابمیت کنند. پس از سابمیت پرونده شما و انجام بیومتریک شما باید منتظر ویزا باشید که می دانیم زمان پراسترسی خواهد بود ولی مطمین باشید با ایجاد یک پرونده قوی حتما به آرزوهای خود خواهید رسید. با گروه بین المللی افق قدم در مسیر درست بگذارید.