ویزای تحصیلی قبرس شمالی

شرایط دریافت ویزا برای دانشجویانی که تمایل به ادامه تحصیل در کشور قبرس شمالی دارند، با توجه به وضعیت شهروندی آنها متفاوت است. برای ورود به قبرس شمالی، نیازی به داشتن ویزا تا حداکثر 3 ماه نیست. هنگام پذیرش تحصیلی، نیاز به ارائه مجموعه ای از مدارک به دانشگاه و پس از آن به سفارت می باشد که برای آگاهی از آن ادامه مقاله را مطالعه بفرمایید. جهت اطلاع از آدرس سفارت و کنسولگری قبرس شمالی، همچنین مدارک مورد نیاز جهت ادامه تحصیل و اخذ ویزای تحصیلی در قبرس شمالی، در این مقاله همراه ما باشید.

 

اطلاعات ویزای تحصیلی قبرس شمالی برای دانشجویان ایرانی

هزینه ویزای دانشجویی، 35 دلار یا 27 یورو یا 22 پوند می باشد. دارندگان پاسپورت عادی و رسمی از داشتن ویزا برای سفر تا حداکثر 3 ماه، مستثنی هستند. زمانی که دانشجویان، نامه و تاییدیه پرداخت شهریه دانشگاه را ارائه کردند، نیازی به اپلای برای ویزا قبل از سفر به قبرس شمالی نخواهند داشت.

از دانشجویان انتظار می رود که مدارک زیر را هنگام پذیرش ارائه دهند:

 • نامه پذیرش
 • رزرو پرواز
 • 2 عکس بیومتریک
 • کپی پاسپورت
 • تاییدیه پرداخت مبلغ شهریه
 • کپی تمامی گواهینامه های تحصیلی

 

سفارتخانه و کنسولگری قبرس شمالی در ایران جهت اخذ ویزای تحصیلی

آدرس: تهران، بلوار فردوسی، پلاک 337، کد پستی: 8758-11365

تلفن: 00982133118997  –  009833115299

 

شرایط ویزای تحصیلی قبرس شمالی برای دانشجویان اروپایی

دانشجویان بین المللی که اهل یکی از کشورهای اتحادیه اروپا هستند، برای ورود به قبرس شمالی و درخواست ویزای دانشجویی به محض رسیدن به این کشور آزاد هستند.

شرایط ویزای تحصیلی قبرس شمالی برای دانشجویان غیر اروپایی

لازم است دانشجویان غیر اروپایی، جهت ورود به قبرس شمالی ویزای دانشجویی اخذ نمایند. ویزاهای دانشجویی فقط برای دانشجویان بین المللی فول تایم صادر می شوند؛ با این حال، برخی کشورهای آسیایی، آفریقایی، آمریکای شمالی و جنوبی نیازی به ویزا برای سفر به قبرس شمالی ندارند.

الزامات ویزا که در این مقاله عنوان شد، تماما مربوط به قبرس شمالی است، قبرس جنوبی بخشی از اتحادیه اروپاست و بنابراین قوانین ویزای متفاوتی دارد.

متاسفانه قبرس شمالی، در تمامی کشورها سفارتخانه ندارد. اگر سفارت قبرس شمالی در کشور محل سکونت شما وجود ندارد، سفارت ترکیه، نماینده رسمی است که مدارک شما را ارسال و درخواست ویزای شما برای جمهوری قبرس شمالی را بررسی می کند.

 

چک لیست مدارک برای ویزای تحصیلی قبرس شمالی

توصیه مهم: لطفا مطمئن شوید که هیچ شماره تلفنی از قبرس جنوبی یا یونان در تلفن خود ندارید. اگر حتی یک مورد در طول فرآیند ورود شما هنگام مهاجرت پیدا شود، بدون هیچ شرطی برای ورود مجدد در آینده به قبرس شمالی، بازداشت و اخراج خواهید شد.

جهت اخذ ویزای تحصیلی قبرس شمالی نیاز به ارائه مدارک زیر است:

 • فتوکپی پاسپورت شما، که حداقل باید 6 ماه اعتبار داشته باشد.
 • فرم درخواست ویزای پر شده
 • دو عکس با سایز استاندارد پاسپورت
 • نامه پذیرش غیرمشروط از دانشگاه
 • نامه دانشگاه مبنی بر تایید رسید پرداخت
 • کپی مدارک دانشگاه، کالج و دبیرستان
 • ضمانت نامه که توسط ضامن و دانشجو امضا شده باشد و ضامن در آن قید کرده باشدکه تمامی هزینه های دانشجویی را تحت پوشش قرار خواهد داد؛ و دانشجو هرگز به هیچ شخص یا موسسه ای (از جمله دانشگاه) برای کمک مالی یا اسکولارشیپ، درخواست نخواهد داد؛ این ضمانت نامه باید در دفترخانه اسناد رسمی تنظیم شده باشد.
 • اظهارنامه بانکی تایید شده رسمی از 3 ماه گذشته
 • رضایت نامه والدین اگر متقاضی کمتر از 18 سال دارد (که توسط دفترخانه اسناد رسمی یا دادگاه مهر و امضا رسمی شده باشد)
 • رزرو پرواز
 • کارت شناسایی ضامن، فتوکپی کارت شناسایی ملی یا بین المللی ضامن، پاسپورت یا گواهینامه رانندگی وی
 • کارت واکسیناسیون برای بیماری های تب زرد و حصبه

اگر در ارسال به موقع تمامی مدارک دچار مشکل شدید، سفارت از شما خواهد خواست تا تایم دیگری برای قرار ملاقات رزرو کنید، بنابراین به منظور جلوگیری از ایجاد تاخیر، لطفا تمامی مدارک را به صورت کامل ارسال نمایید.

از آنجایی که پروسه ویزا برای دانشجویان بین المللی می تواند تا حداکثر 3 ماه زمان ببرد، بسته به کشور، ما قویا شما را تشویق می کنیم که زمان کافی برای این موضوع را محاسبه کنید.

 اخذ پذیرش تحصیلی و فرآیند اخذ ویزای تحصیلی برای قبرس شمالی

هزینه های اخذ مجوز تحصیلی قبرس شمالی

به محض رسیدن به قبرس شمالی، انتظار می رود دانشجویان مجوز تحصیلی دریافت کنند که به آنها به طور قانونی مجوز و تاییدیه قانونی اقامت در این کشور را می دهد. برای دانشجویان جدید، هیچ جای نگرانی وجود ندارد چرا که گروه مهاجرتی افق ماندگار، به دانشجویان در این زمینه کمک می نماید. هزینه اخذ مجوز تحصیلی تقریبا 60 یورو می باشد.

این هزینه برای موارد زیر دریافت خواهد شد:

 • بازرسی ترخیص پلیس
 • معاینات پزشکی
 • فرم های درخواست مجوز اقامت
 • تمبرهای ملی مجوز اقامت

لطفا توجه داشته باشید که به دانشجویان فرصتی جهت آماده سازی این فرآیند داده خواهد شد (حداکثر تا یک ماه بعد از ورود) ؛ با این حال، ما به دانشجویان توصیه می کنیم که همراه خود جهت پردازش مجوز تحصیلی به محض رسیدن به قبرس شمالی، مبلغی جهت تامین مالی هزینه های خود داشته باشند.

 

تمدید ویزای تحصیلی یک بار در سال در قبرس شمالی

لازم است دانشجویان مدارک ثبت نام خود را جهت تمدید ویزای تحصیلی، سالی یک بار ارسال نمایند. تعدادی از دانشجویان امکان تمدید بیشتر از یک سال را دارند، با این حال، لطفا در مورد روند کلی، با دانشگاه مربوطه چک کنید تا مطمئن شوید که آیا وضعیت اقامت شما اجازه تمدید ویزایتان برای بیش از یک سال را می دهد یا خیر!

نحوه تمدید پاسپورت با ویزای تحصیلی

برای هر کشوری، فرآیندهای متفاوتی جهت تمدید پاسپورتها وجود دارد که بهتر است با سفارت مربوطه در رابطه با این فرآیند، مشورت نمایید و فقط با یک پاسپورت معتبر حداقل یک ساله، سفر کنید.

 

  بعد از داشتن نامه پذیرش تحصیلی، قدم بعدی چیست؟

گام اول: مبلغ شهریه ذکر شده در نامه پذیرش را پرداخت نمایید (مراقب نام بانک و حساب بانکی باشید)

گام دوم: همراه با رسید پرداخت، از طریق ایمیل ارسال نمایید.

گام سوم: دانشگاه، تراکنش های بانکی را پیگیری و پرداخت شما را بعد از 8 روز کاری تایید می کند.

گام چهارم: دانشگاه نامه ای مبنی بر تاییدیه پرداخت برای شما ارسال می نماید که اداره صدور ویزا به آن نیاز خواهند داشت.

گام پنجم: مدارک مورد نیاز را آماده کنید

به خاطر داشته باشید که واقعا نیازی به خرید بلیط پرواز نیست اما می توانید آن را رزرو کنید و برنامه سفر خود را داشته باشید تا در مواردی که لازم است تاریخ ها را تغییر دهید.

گام ششم: به سفارت قبرس شمالی یا ترکیه بروید و مدارک را به محض تایید پرداخت توسط دانشگاه، ارسال نمایید.

 

جهت اطلاع از آخرین اخبار مهاجرتی، اینستاگرام گروه مهاجرتی افق ماندگار را دنبال کنید.

 

سوالات متداول ادامه تحصیل در قبرس شمالی

خوابگاه/ اقامتگاه در قبرس شمالی به چه صورت است؟

ما به شما توصیه می کنیم سال اول دانشگاه در خوابگاه های دانشجویی بمانید. اجاره اتاق حدود 150 تا 200 دلار در ماه می باشد اما باید این مبلغ را زمانی پرداخت کنید که در قبرس شمالی هستید؛ دانشگاه گزینه های زیادی برای اقامت شما ارائه خواهد داد اما لطفا قبل از انتخابشان، از آنها مطمئن شوید و یک روز را جهت ارزیابی آنها اختصاص دهید. قبل از اینکه تصمیم بگیرید کدام اتاق را انتخاب کنید و برای کل ترم مبلغ آن را پرداخت نمایید، دانشگاه به شما بیش از 2-3 روز اجازه ماندن در خوابگاه به صورت رایگان خواهد داد و این موضوع تصمیم گیری را برای شما آسانتر خواهد نمود.

  چه کسی در فرودگاه قبرس شمالی به دنبال من خواهد آمد؟

گاهی دانشگاه ها خدماتی در این زمینه دارند؛ کافی است تاریخ رسیدن خود به قبرس شمالی را به همراه اطلاعات بلیط هواپیما به دانشگاه ایمیل کنید تا دانشگاه راننده ای برای شما به فرودگاه بفرستد. راننده بوردی با ” نام دانشگاه ” را حمل خواهد کرد، نام شما را در لیست خواهد داشت و مستقیما شما را به دانشگاه خواهد برد.

لطفا توجه داشته باشید که نیازی به پرداخت هزینه حمل و نقلی که دانشگاه برای شما از فرودگاه تا خوابگاه دانشجویی تدارک دیده، نمی باشد، این خدمات رایگان است تا شما بتوانید در اولین روز رسیدن خود، استراحت خوبی داشته باشید.

 

ویزای توریستی قبرس شمالی

برای والدینی که تمایل به دیدن فرزندان در حال تحصیل خود در قبرس شمالی دارند، اخذ ویزا با توجه به اینکه قبرس، اقتصادی مبتنی بر گردشگری دارد، نسبتا آسان است.

جهت اطلاع از آخرین اخبار مهاجرتی، اینستاگرام گروه مهاجرتی افق ماندگار را دنبال کنید.

 

اگر همچنان در جستجوی دانشگاه مناسب و دوره های مقرون به صرفه در قبرس شمالی هستید، با ما تماس بگیرید تا کارشناسان ما شما را راهنمایی کنند. چنانچه هر گونه سوالی دارید، درخواست مشاوره تخصصی مهاجرت دارید یا نیاز به راهنمایی جهت آماده سازی درخواست ویزای تحصیلی یا توریستی خود دارید، با کارشناسان ما از روشهای زیر تماس بگیرید.

تلفن همراه، واتساپ و تلگرام:

09120920268

تلفن ثابت:

05131071

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *