رشد اقتصادی اشتغال در کانادا

کانادا در ماه آگوست ۲۴۶۰۰۰ شغل دیگر برای رشد اشتغال کاری (Employment Growth in Canada) در لیست شغلی خود اضافه می کند. حدود ۳ میلیون شغل بر اثر محدودیت ها و قرنطینه های ویروس کرونا در سراسر کانادا در ماه مارس برای مهار شیوع ویروس کرونا از بین رفت. اما هم اکنون یکسری از افراد به کار قبلی خود بازگشتند.

نتایج نظرسنجی نیروی کار در کانادا در ماه آگوست که روز جمعه منتشر شد نشان می دهد، که کاهش اخیر محدودیت های بهداشت عمومی به معنی رشد اشتغال بیشتر کانادایی ها به طور کلی و مهاجران به طور خاص شده است.

در ماه آگوست، اشتغال برای کانادایی ها ۱٫۴٪ و برای مهاجرین قدیمی ۱٫۶ درصد و مهاجرین تازه وارد ۲٫۲ درصد افزایش داشته است. این افزایش عمدتاً به دلیل کاهش جمعیت مهاجران اخیر به دلیل ورود کمتر تازه واردان در طی همه گیری ویروس کرونا است. طبق این آمار کانادایی ها به طور کلی و مهاجرین به طور خاص اشتغال بیشتری داشتند. اکثر مشاغل تمام وقت بوده و در بخش های خدمات نیز می باشند.

رشد اشتغال اقتصادی در کانادا در بخش خدمات (۱٫۵٪) در مقایسه با بخش تولید کالا بیشتر بوده است. رشد بخش خدمات از جمله خدمات آموزشی، اسکان و خدمات غذایی و صنعت، سالن های زیبایی و آرایشی است. “در بخش تولید کالاها، سود حاصل از تولید با کاهش منابع طبیعی تا حدی جبران شد.”

در حالی که این دستاوردها خبر خوبی برای همه کانادایی ها است. اما در برخی از موارد ناهمخوانی هایی با اشتغال کانادا وجود دارد. میزان مشارکت در نیروی کار برای مردان در حال حاضر در ۰٫۲٪ از سطح قبل از دوره کرونا است. در حالی که برای زنان ۱٫۳٪ کمتر از سطح قبل از دوره کرونا است. این نشان می دهد که بسیاری از زنان درگیر فعالیت های غیر مرتبط شغلی مانند مراقبت از کودکان هستند.

ofogh 133 01 300x200 - بهبود اقتصادی کانادا | رشد اشتغال در کانادا | کار در کانادا

نرخ بیکاری در برخی از اقلیت ها در مقایسه با افراد معمولی همچنان بالاتر است. نرخ بیکاری کانادا ۱۱٫۱٪ است، در مورد اقلیت های نژادی به صورت ذیل است:

  •  ۱۷٫۹٪ برای عربها
  •  ۱۷٫۶٪ برای سیاه پوستان و
  •  ۱۶٫۶٪ برای جمعیت جنوب شرقی آسیا

کارگران و جوانان با دستمزد پایین فقط ۸۶٫۰٪ از نرخ ماه فوریه است، که مشغول به کار هستند. در حالی که سایر کارمندان تقریباً به سطح قبل از اشتغال زایی دوران کرونا یعنی (در ماه فوریه ۹۹٫۱ %) بازگشته اند. این امر به طور کامل ناشی از تمرکز اشتغال کارگران با دستمزد پایین در صنایع تولیدکننده و خدمات است، که دارای بیشترین آسیب از کرونا را متقبل شده اند. کانادا هنوز نیاز به بازیابی ۱٫۱ میلیون شغل از دست رفته از ابتدای شیوع همه گیر ویروس کرونا برای رشد بهبود اقتصادی و اشتغال را دارد. با این حال، این گزارش جدید نشان می دهد که بهبود اقتصادی کانادا در مسیر درست پیش می رود. در ماههای اخیر تقریباً ۱٫۹ میلیون شغل بازیابی شده است. علاوه بر ۲۴۶۰۰۰ شغل ایجاد شده در ماه آگوست، ۴۱۹۰۰۰ شغل دیگر در ماه جولای بازیابی شد و ۱٫۲ میلیون نفر در ماه مه و ژوئن به شغل خود بازگشتند.

گروه بین المللی افق با داشتن وکلای خبره در امر مهاجرت در ایران و کانادا آمادگی پذیرش پرونده شما را دارند. وکلای خبره ما ابتدا شرایط شما را به صورت کاملا تخصصی بررسی کرده و بهترین و سریعترین روش مهاجرتی را به شما پیشنهاد می دهند. همواره موسسه افق در تلاش است راهی درست را پیش رو شما قرار دهد. انتخاب راه درست همواره در مسیر مهاجرت که یکی از سخترین تصمیمات زندگی هر فرد بوده که می تواند مسیری جدید در زندگی شما ایجاد کند. انتخاب مسیر درست همواره کوتاهترین مسیر و کم هزینه ترین مسیر خواهد بود. و شما سریعتر به نتیجه دلخواه خود خواهید رسید. وکلای ما تا اقامت دائم کانادا در کنار شما هستند. به انجام رساندن پرونده شما به موفقیت از افتخارات گروه بین المللی افق است.

برای پیدا کردن بهترین شغل مناسب در کانادا مقاله بهترین سایت های کاریابی در کانادا را حتما مطالعه فرمایید.

ofogh 133 05 300x200 - بهبود اقتصادی کانادا | رشد اشتغال در کانادا | کار در کانادا

موسسه افق همواره در تلاش است که اطلاعات صحیح را در اختیار شما قرار دهد. تا شما با فکری باز و اطلاع از روش های مهاجرتی و رشد اشتغال کاری شما در کانادا قدم در مسیر درست بگذارید. در همین خصوص مقالاتی که موسسه در سایت افق قرار می دهد، کاملا صحیح و منابع اصلی سایت مهاجرت کانادا (Canada) می باشد. شما می توانید با عضویت در شبکه های اجتماعی ما و مطالعه سایت ما و همچنین بخش خبری سایت از آخرین اطلاعات به روز مهاجرت اطلاع پیدا کنید.

کارشناسان افق با تلاش فراوان و شبانه روزی در حال آماده کردن مقالات و ارائه آخرین اخبار برای شما دوستداران مهاجرت هستند. مقالات ما را در سایت و شبکه های اجتماعی گروه افق دنبال نمایید. اگر مشتاق به تحصیل در کانادا هستید و می خواهید در دانشگاه های کانادا تحصیل کنید می توانید به بخش ویزای تحصیلی ما در سایت www.ofoghint.com مراجعه کرده و لیست دانشگاه ها و اطلاعات مهم درباره پذیرش آنها را بدست آورید.

موسسه بین المللی افق با دارابودن نمایندگی از دانشگاه های کانادا و همچنین کالج های کانادا پذیرش شما در تضمین کرده و با ایجاد یک پرونده قوی برای سفارت کانادا شانس شما را در گرفتن ویزای تحصیلی کانادا بیشتر می کند. ایجاد یک پرونده قوی برای سفارت اهمیت ویژه ای دارد. ایجاد یک پرونده موفق نیاز به دانش و اطلاعات جامعی دارد. وکلای ما در این امر خبره می باشند و تجربه کافی را در این امر مهم دارا هستند. آنها با دقت هر چه تمام تر تلاش کرده تا یک استادی پلن خوب برای شما ارائه نمایید، تا بتوانند افیسر را برای قبول پرونده شما قانع کنند. همچنین چیدمان مدارک شما در ارائه پرونده شما نیز دارای اهمیت فراوان می باشد. اگر قصد مهاجرت تحصیلی به کانادا دارید، حتما با وکلای ما در موسسه افق مشورت کنید. مشورت کردن با یک فرد باتجربه در این زمینه می تواند به شما کمک بسزایی کند. ممکن است نکاتی را به شما بگوید که شما اصلا به آنها توجهی نمی کنید.

همانطور که می دانید تحصیل و داشتن شغل مناسب برای پیشرفت و رشد اشتغال کاری در کانادا می تواند راه های زیادی را برای اقامت دائم کانادا برای شما باز کند. اگر متاهل هم هستید. می توانید با تحصیل در کانادا برای همسرتان ویزای Open Work Permit، ویزای کار باز دریافت کنید. داشتن تجربه کار کانادا در روش های مهاجرتی می تواند امتیاز زیادی را به شما اضافه کرده و شانس شما را در انتخاب شدن در انواع روش های مهاجرتی افزایش دهد.

ofogh 133 04 300x200 - بهبود اقتصادی کانادا | رشد اشتغال در کانادا | کار در کانادا

همچنین شما با ویزای تحصیلی نیز مدرک کانادایی دریافت کرده و می توانید خیلی سریعتر جذب بازار شوید. با تحصیل در کانادا نیز مهارت زبان خود را ارتقا میدهید و در مصاحبه ها با کارفرما جهت استخدام بهتر می توانید آنها را قانع کنید تا شما را استخدام کنند. با تحصیل و کار در کانادا می توانید تجربه های زیادی را در طول دوران مهاجرت خود کسب کنید. تجربه هایی که نمی توانستید در کشور خود آنها را بدست آورید. گروه افق در تمام مراحل مهاجرتی کانادا همواره، همراه و کنار شما خواهد بود.