اقامت موقت کشور کانادا

1eyrXXhJe5UAAAAASUVORK5CYII= - اقامت موقت کانادا

اقامت موقت کشور کانادا  یک شرایط مهاجرتی است . به یک تبعه خارجی توسط یک مأمور مهاجرت کشور کانادا  داده می شود . به شهروند خارجی اجازه می دهد تا برای مدت محدودی در کانادا بماند . این برخلاف اقامت دائم است ، که به یک شهروند خارجی اجازه می دهد تا برای مدت نامحدود در کانادا بماند.

 

افرادی که به صورت اقامت موقت وارد کانادا میشوند ،  باید ضوابط و قوانینی که افسران مهاجرتی وضع کرده اند را رعایت نمایند .

این شرایط عبارتند از :

 • مدت زمان اقامت در کشور کانادا
 • کار کردن فقط با مجوز کار
 • تحصیل فقط با مجوز تحصیلی

سه نوع ویزای موقت یا اقامت موقت در کانادا وجود دارد که عبارتند از : ویزای تحصیلی  ، ویزای کاری وویزای توریستی که مهاجران می توانند آن را اخذ نمایند.

اقامت موقت در کشور کانادا

کسانی که برای مقاصد تجاری وارد کانادا می شوند ویزای توریستی B1را دریافت می کنند این ویزابرای تجاری که به قصد انجام فعالیتهای بین ا لمللی ونه ورود به بازار کار کانادا را دارند صادر می شود.

گردشگران وکسانی که به منظور اقامت  موقت در کانادا برای مقاصدی غیر از کار یا تحصیل که معمولاً شامل سفر ، تعطیلات ، ملاقات با دوستان ، ملاقات با خانواده یا برخی دیگر می شود ، ویزای توریستی B2 دریافت می کنند.

 

cpi web asset2 visitor visaaaa - اقامت موقت کانادا

 

ویزای تحصیلی کانادا

یک شهروند خارجی نمی تواند بدون اخذ مجوز تحصیلی برای تحصیل وارد کانادا شود. ویزای تحصیلی  کانادا  ، به دانشجوی بین المللی که برای تحصیل وارد کشور کانادا شده است داده می شود.

Study in Canada 272614249 - اقامت موقت کانادا

ویزای تحصیل در کانادا

مهاجرانی که با مجوز ویزای کار Work Permit در کانادا وارد کشور کانادا می شوند فقط اجازه کار در کانادا را دارند. علاوه بر این ، اگر مجوز کار برای اقامت موقت صادر شود ، ممکن است مدت مجاز اقامت موقت کارگر در کانادا را نیز مشخص کند

 

Turkey to Start Post study Work Permit - اقامت موقت کانادا

 

شرایط و محدودیت های اعمال شده برای هر فردی متفاوت خواهد بود.  که عبارتند از:

 • نوع شغلی که فرد به آن اشتغال دارد
 • کارفرمای مربوطه
 • موقعیت مکانی و محل کار
 • زمان ها و دوره های کار

انواع ویزاهای کار کانادا عبارتند از:

 • افرادی که کارشان در کانادا نیاز به بررسی تاثیر شغل آنها دربازار کار دارد (LMIA ).
 • کسانی  که زیر مجموعه برنامه بین المللی  (IMP) هستند . احتیاج به گرفتن LMIA ندارند.
 • کسی که  کارش در کانادا تحت شرایط خاصی که توسط مقررات یا سیاست عمومی مقرر شده است . ازگرفتن LMIA معاف هستند.

سوالات متداول:

 1. برنامه LMIA کشور کانادا چیست؟

یک تأییدیه است که توسط دولت کانادا به کارفرمایی داده می شود . کارفرمایانی که نتوانستند از داخل کانادا نیروی مورد نیاز خود را  پیدا کند . این تاییدیه به کارفرما اجازه می دهد تا موقعیت کاری را در کانادا با یک کارگر خارجی پر کند .

 1. چه مدت زمانی طول می کشد که یک مجوز کار تایید شود؟

برخی از برنامه های مجوزهای کار ممکن است  باتوجه به اولویت دار بودن ، فوری یا سریع انتخاب شوند. یک افسرمهاجرتی اختیار دارد که هرگونه در خواست  ویزای اقامت کاری اولویت داری را ، فوری یا سریع انتخاب کند.

 1. چگونه می توانیم برای اقامت موقت کاری اقدام کنیم؟

گروه مهاجرتی افق می تواند شما را در گرفتن اقامت کاری یاری کند.

 1. چه مدت میتوانم با ویزای های اقامت موقت در کانادا بمانم؟

باتوجه به ویزای  شما در کانادا و مدت زمانی که توسط یک افسر مهاجرت به آنها داده شده است. محدودیت ، تغییر یا لغو مدت اقامت هر اقامت موقت به اختیار هر مأمور مهاجرت است.

 1. چه مدت می توانم با اقامت های موقت  توریستی درکشور کانادا بمانم؟

یک دوره اقامت موقت به افراد بعد از گذشت ۶ ماه  داده می شود.

 1. اقامت موقت کاری چقدر طول میکشد؟

به طور معمول یک مدت اقامت موقت برای مدت زمان پیشنهاد کار به آنها تعلق می گیرد ، مشروط بر اینکه پیشنهاد کار آنها برای یک دوره موقت معمولاً بیش از ۳ سال نباشد و به شرطی که گذرنامه آنها برای کل مدت اعتبار داشته باشد.

 1. چه مدت می توانم با اقامت  موقت تحصیلی در کانادا  بمانم؟

به طور معمول یک دوره اقامت موقت  تحصیلی به طول دوره یا برنامه تحصیلی آن تعلق میگیرد به شرطی که دوره یا برنامه تحصیلی  فرد برای یک دوره موقت معمولاً بیش از ۴ سال نباشد ، و به شرطی که گذرنامه آنها برای کل مدت اقامت موقت آنها معتبر باشد.

 1. چه زمانی باید برای تمدید اقامت موقت خود در کانادا اقدام کنم؟

اگر در حال حاضر به عنوان اقامت موقت در کانادا هستید و می خواهید مدت زمان مجاز اقامت خود را تمدید کنید ، باید قبل از اتمام وضعیت اقامت موقت فعلی ، درخواست تمدید اقامت موقت خود را در داخل کانادا را بدهید.