صدور دعوتنامه های جدید از سوی استان منیتوبا کانادا

استان بسیار زیبا و دل انگیز منیتوبا برای ۱۹۶ متقاضی مهاجر که درخواست خود را برای استان ارسال کرده بودند در تاریخ ۱۹ نوامبر دعوتنامه هایی برای اقامت دائم صادر کرده است. تمامی این متقاضیان دارای پروفایل معتبر علاقمندی بوده اند. و پروفایل خود را در سه مسیر برنامه مهاجرت استانی ثبت کرده اند.

برنامه نامزدهای استانی مانیتوبا MPNP از طریق سه جریان:

  • Skilled Workers in Manitoba
  • International Education Stream
  • Skilled Workers Overseas

استان منیتوبا در سال جاری میلادی برای متقاضیان مهاجرت مجموعا ۴۴۶۹ دعوتنامه یا LAA صادر کرده است.

جزئیات بیشتر هر یک از این دسته ها به شرح ذیل می باشد:

  • Skilled Workers in Manitoba— ۱۴۴ LAAs with a score of at least 526
  • Skilled Workers Overseas— ۲۲ LAAs with a score of at least 769
  • International Education Stream— ۳۰ LAAs, no EOI score requirement

lake moraine 2700397 1920 1024x683 1 300x200 - دعوتنامه های جدید | استان منیتوبا کانادا | مهاجرت استانی افق

اکسپرس اینتری کانادا:

از ۱۹۶ LAA صادر شده، ۴۰ مورد به متقاضیان Express Entry اختصاص یافت. این متقاضیان دارای پروفایل معتبر در اکسپرس اینتری فدرال بوده اند. متقاضیانی که وارد صف اکسپرس اینتری می شوند که دارای امتیاز کافی بر اساس سیستم جامع رتبه بندی را داشته باشند. این موارد بر اساس سن، تحصیلات، سابقه کار، تسلط بر زبان انگلیسی و یا فرانسوی می باشد. متقاضیان در استان منیتوبا با بالاترین امتیاز در طی پذیرش های متناوب دعوتنامه دریافت خواهند کرد. می توانند برای اقامت دائم کانادا اقدام کنند. افرادی که دعوتنامه استانی را دریافت خواهند کرد ۶۰۰ امتیاز اضافی نیز دریافت خواهند کرد و این ۶۰۰ امتیاز به امتیاز کلی CRS آنها اضافه خواهد شد. بدین ترتیب در دور بعدی قرعه کشی به طور حتم انتخاب خواهند شد.

متقاضیانی که در این پذیرش از سوی استان منیتوبا انتخاب شده باشند دارای Express Entry ID و کد اعتبار سنجی جاب آفر بوده اند. ناگفته نماند که در این قرعه کشی از متقاضیانی که در مشاغل قانونی کار می کنند نیز دعوت شده است. حتی MPNP می گوید ممکن است متقاضیان در مشاغل قانونی کار نکنند و یا مدارکی مبنی بر اتمام صدور مجوز برای استخدام در منیتوبا را ارائه ندهند نیز خودداری خواهد کرد. متقاضیانی که در این وضعیت قرار دارند LAA خود را رد کنند. در قرعه کشی ۱۹ نوامبر تعداد دعوتنامه ها صادر شده در سال جاری ۲۰۲۰ تا ۴۴۴۹ افزایش پیدا کرده است. MPNP فقط در صورتی كه بطور مستقیم تحت یك طرح ابتكار استخدام استراتژیك (Strategic Recruitment Initiative) از داوطلبان Skilled Worker Overseas، در این قرعه كشی درنظر گرفته شد و دعوت شده اند.

iStock 1003895180 scaled 1 300x200 - دعوتنامه های جدید | استان منیتوبا کانادا | مهاجرت استانی افق

اگر داوطلبان نمره بالاتر از حداقل نمره را کسب کنند، اما دعوتنامه به استان منیتوبا یا LAA دریافت نکردند، می تواند به یکی از این دلایل باشد:

  • آزمون زبان شخص ثالث آنها شماره آزمون معتبری ندارد.
  • آزمون زبان آنها دیگر معتبر نیست. یا
  • متقاضی از طریق Strategic Recruitment Initiative دعوت شده اند و شماره دعوت معتبری ارسال نکرده است.

همچنین برنامه مهاجرت استانی منیتوبا در طی خبری اعلام کرده است که اگر هر یک از این موارد در شما صدق می کند می بایستی پروفایل خود را بروزرسانی کرده تا بتوانید با اطلاعات به روز شده وارد قرعه کشی شوید. در این پذیرش نیز متقاضیانی که در شغل های نیازمند استان اشتغال داشته اند نیز انتخاب شده اند. همچنین استان منیتوبا ممکن است که متقاضیانی را که در شغل های بدون مجوز اشتغال داشته و یا اینکه تمامی فرآیندهای منتهی به استخدام را ثابت نکرده باشند را انتخاب نکنند. اگر شما در این دو مورد هستید و LAA را دریافت کرده اید می توانید آن را رد کنید.

سیستم مبتنی بر علاقمندی EOI

افرادی که می خواهند از طریق برنامه مهاجرتی استانی منیتوبا PNP مهاجرت کنند، برای دریافت دعوتنامه LAA از طریق مسیرهای مهاجرتی مانیتوبا می بایست ابراز علاقه مندی خود را در MPNP ثبت کنند. تحت سیستم مانیتوبا، پروفایل ها بر اساس ویژگی های سرمایه انسانی مانند مهارت های زبان انگلیسی یا فرانسوی، تحصیلات، تجربه کاری، ارتباطات مانیتوبا و سایر عوامل از ۱۰۰۰ امتیاز رتبه بندی می شوند. برنامه مهاجرت استانی منیتوبا از تعداد معینی متقاضی مهاجرت که دارای بالاترین امتیاز هستند توصیه نامه یا همان LAA را صادر می کند. متقاضیانی که در خارج از کانادا هستند نیز می بایستی در منیتوبا دارای ارتباطات خانوادگی، دوست و آشنا و سابقه کار داشته باشند و یا از طریق Strategic Recruitment Initiatives دعوتنامه را دریافت کرده باشند. برای واجد شرایط بودن، داوطلبان نیازی به حضور فیزیکی در منیتوبا را ندارند. از دیگر شرایط برای انتخاب شدن از سوی استان این می باشد که متقاضی باید در یکی از مشاغل مورد نیاز در منیتوبا سابقه کار داشته باشند و همچنین ابراز علاقمندی خود را نیز به برنامه مهاجرت استانی منیتوبا ارائه کرده باشند.

images 1 300x141 - دعوتنامه های جدید | استان منیتوبا کانادا | مهاجرت استانی افق

تعداد ۱۴۴ توصیه نامه برای متقاضیانی صادر شده است که در دسته Skilled Worker in Manitoba ابراز علاقمندی یا EOI خود را ثبت کرده بودند. همچنین متقاضیان موفق در گروه کارگران ماهر در مانیتوبا باید معیارهای خاصی را داشته باشند، مانند داشتن یک پیشنهاد شغل دائمی تمام وقت از یک کارفرما در مانیتوبا.

دانشجویان بین المللی که از یک موسسه آموزشی در مانیتوبا فارغ التحصیل شده اند، در صورت داشتن مهارت در مشاغل مورد تقاضا، ممکن است تحت جریان آموزشی بین المللی LAA دریافت کنند. ابرازهای تمایل یا همان EOI از ۱۰۰۰ امتیاز رتبه بندی می شوند و افراد با بالاترین امتیاز توصیه نامه دریافت خواهند کرد. برای کسب اقامت دائم کانادا از طریق روش های متفاوت مهاجرتی به گروه بین المللی افق مراجعه کنید و با رزرو وقت مشاوره و یا تکمیل فرم ارزیابی شرایط خود را سنجیده تا مطمین شوید از کدوم یک از روش های مهاجرتی آسان و سریع برای مهاجرت استفاده کنید و قدم در چه راهی بگذارید.