امتیاز بیشتر برای متقاضیان فرانسه زبان در اکسپرس اینتری

متقاضیان اکسپرس اینتری (Express of Entry) فرانسوی زبان هم اکنون واجد شرایط امتیاز بیشتری نسبت به درخواست مهاجرت خود هستند، و این می تواند یک خبر بسیار خوب برای افراد فرانسه زبان باشد. وزیر مهاجرت کانادا، مارکو مندیچینو، اعلام کرد که متقاضیان فرانسوی زبان و همچنین مسلط به دوزبان (انگلیسی و فرانسوی) امتیازات اضافی را تحت سیستم Express Entry دریافت خواهند کرد. متقاضیان فرانسوی زبان اکنون ۲۵ امتیاز برای مهارت های زبان خود دریافت می کنند، در حالی که در قبل فقط این افراد ۱۵ امتیاز را دریافت می کرده اند. داوطلبان دو زبانه اکنون ۵۰ امتیاز می گیرند، در مقایسه با قبل که فقط ۳۰ امتیاز را دریافت می کردند. در واقع ۲۰ امتیاز برای این دسته از متقاضیان اضافه شده است.

کانادا قصد دارد ۴٫۴ درصد از مهاجران فرانسوی زبان را در خارج از کبک تا سال ۲۰۲۳ پذیرش کند. و تا بعد از برداشته شدن محدودیت های سفر هر چه زورتر به این هدف خود برسد. در سال ۲۰۱۹، درصد مهاجران فرانسه زبان پذیرفته شده در خارج از کبک به کانادا از طریق اکسپرس اینتری ۲٫۸۲ درصد بوده است.

مندچینو گفته است: “حمایت از توسعه جوامع فرانسه زبان در خارج از کبک بخشی از برنامه این دولت برای رشد اقتصادی و شکوفایی بلند مدت در سراسر کشور کانادا است” همچنین کمک و یاری کردن به جوامع کوچک فرانسه زبان در سراسر کانادا کار درستی می باشد. و ادامه داد که ما به جذب مهاجران فرانسه زبان ادامه خواهیم داد تا از شکوفایی جوامع کوچک فرانسه زبان اطمینان حاصل کنیم. امروز، ما در حال تغییر سیستم موفقیت آمیز Express Entry هستیم تا ورود مهاجران فرانسه زبان و همچنین مهاجران دوزبانه را به کانادا تسهیل کنیم.

بیش از ۶۰،۰۰۰ مهاجر فرانسوی زبان بین سالهای ۲۰۰۳ و ۲۰۱۹ به کانادا آمده اند و مهاجرت کرده اند. در سال ۲۰۱۹، این تعداد فقط ۸،۶۴۵ بوده است. IRCC اداره مهاجرت شهروندی و پناهندگی کانادا در طی پنج سال پیش رو ۴۰٫۸ میلیون دلار سرمایه گذاری می کند تا از تحکیم وضعیت مهاجران فرانسه زبان از روش اکسپرس اینتری پشتیبانی کند. 

images 1 300x154 - امتیاز بیشتر متقاضیان فرانسه زبان | اکسپرس اینتری گروه افق | مهاجرت به کانادا

اکسپرس اینتری:

اکسپرس اینتری یک سیستم جامع برای مهاجرت می باشد و این سیستم متقاضیان را در سه دسته کارگر ماهر فدرال، مشاغل دارای مهارت و تجربه کانادایی بر پایه امتیازات و معیارهایی از سراسر جهان مدیریت کرده و آنها را می پذیرد. متقاضیان براساس امتیازهایی که دریافت خواهند کرد دسته بندی خواهند شد و افرادی که بالاترین امتیاز را دارند به طور حتم از رقبای خود پیشی گرفته و در قرعه کشی ها متناوب دعوتنامه را دریافت خواهند کرد. افراد در سیستم جامع رتبه بندی براساس سن، تحصیلات، سابقه کار، تسلط بر زبان انگلیسی و فرانسوی که دو زبان رسمی کشور کانادا است امتیاز دریافت خواهند کرد. و براساس همین امتیازات افرادی که بالاترین امتیاز را دارند در قرعه کشی های متناوب ITA را دریافت خواهند کرد.

دارا بودن پیشنهاد کاری اصلا الزامی ندارد و بدون داشتن پیشنهاد کاری شما می توانید نیز پروفایل اکسپرس اینتری را ایجاد کنید. متقاضیانی که از طرف استان نیز دعوتنامه دریافت کرده باشند نیز ۶۰۰ امتیاز اضافی را دریافت خواهند کرد و این ۶۰۰ امتیاز به امتیازات جامع رتبه بندی ضافه خواهد شد که در دور بعدی قرعه کشی به طور حتم انتخاب خواهند شد و می توانند برای اقامت دائم کانادا اقدام کنند. با توجه به محدودیت های سفر و شیوع ویروس کرونا اداره مهاجرت کانادا پروفایل های اکسپرس اینتری را پذیرش کرده و به درخواست های اقامت دائم کانادا رسیدگی می کند. پس نگران این موضوع محدودیت های سفر و شیوع ویروس کرونا نباشید و با خیال راحت پروفایل اکسپرس اینتری خود را ایجاد کنید. در سیستم جامع رتبه بندی CRS عواملی همچون سن، تحصیلات، سابقه کار، تسلط بر زبان انگلیسی و فرانسوی مورد ارزیابی قرار می گیرد. افراد فرانسه زبان که بالاترین امتیاز را از طریق اکسپرس اینتری دریافت می کنند اقامت دائم کانادا را دریافت خواهند کرد.

20191126 Kareem 1024x683 1 300x200 - امتیاز بیشتر متقاضیان فرانسه زبان | اکسپرس اینتری گروه افق | مهاجرت به کانادا

اداره مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا هر دو هفته یک بار پذیرش های اکسپرس اینتری خود را برای مهاجران فرانسه زبان برگزار می کند. در مقایسه با قبل اخیرا پذیرش های بیشتری را نیز برگزار کرده است. در پذیرش ۱۴ اکتبر از ۴۵۰۰ متقاضی اکسپرس اینتری دعوت کرده و برای آنها دعوتنامه صادر کرده است که بتوانند برای اقامت دائم کانادا اقدام کنند و تا به امروز در مجموع ۸۲۸۵۰ دعوتنامه برای متقاضیان اکسپرس اینتری صادر شده است. در سال ۲۰۱۹ نسبت مهاجرین فرانسه زبانی که برای اقامت دائم کانادا دعوت شده اند از ۴٫۵ درصد در سال ۲۰۱۸ به ۵٫۶ درصد رسیده است. همچنین استان کبک دارای سیستم مهاجرتی خاص خود می باشد و افراد فرانسه زبان را به طور ویژه مورد هدف قرار می دهد.

در صورتی که امتیاز لازم برای استان زیبای کبک را دارید می بایست در آریما پروفایل اکسپرس اینتری را ایجاد کنید و در استخر منتظر باشید تا با توجه به امتیازهایی که دریافت کرده اید انتخاب شوید. در زمینه اکسپرس اینتری و آریما مشورت با گروه مهاجرتی افق را فراموش نکنید. همراه همیشگی شما گروه بین المللی افق.