برنامه اسپانسرشیپ والدین و پدربزرگ و مادربزرگ در کانادا

از مزایای اقامت دائم کانادا یا همان شهروندی کانادا این می باشد که شما می توانید اسپانسرشیپ والدین (Canada Parent Sponsorship Program) خود شوید و آنها را به کانادا بیاورید. حال اگر شما در این دسته قرار دارید باید دارای شرایطی باشید که از طریق برنامه اسپانسرشیپ والدین و مادربزرگ و پدر بزرگ که به اختصار PGP گفته می شود درخواست آنلاین را ارائه دهید این درخواست ها را باید از طریق وب سایت IRCC ارسال کنید. اداره مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا از تاریخ ۱۳ اکتبر تا ۳ نوامبر درخواست ها را خواهد پذیرفت. متقاضیان باید دارای شرایط سنی، درآمد مناسب و وضعیت اقامتی باشند.

IRCC اداره مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا حداکثر ۱۰،۰۰۰ درخواست برای PGP 2020 در سال ۲۰۲۰ را خواهد پذیرفت. حتی اداره مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا اعلام کرد که در سال آینده ۲۰۲۱ حداکثر تا ۳۰۰۰۰ درخواست را می پذیرد. اگر IRCC بعد از ۳ نوامبر از شما دعوت کند، شما ۶۰ روز فرصت خواهید داشت تا درخواست حمایت مالی خود را به آن اداره محترم ارائه دهید.

اگر تمایل دارید والدین یا مادربزرگ و یا پدربزرگ خود را از طریق برنامه اسپانسرشیپ به کانادا بیاورید می بایست اقامت دائم کانادا را داشته باشید یا شهروند کانادا شده باشید. همچنین سن شما باید بالای ۱۸ سال باشید و دارای تمکن مالی خوبی برای اسپانسری اعضای خانواده که قصد دارید اسپانسرشان شوید باشید. به یاد داشته باشید که اسپانسر باید اثبات کند دارای درآمد کافی برای ساپورت خود و خانواده خود که مسئولیت آنها را دارد برخوردار است.بنابراین باید دقیق محاسبه کنید که آیا دارای درآمد کافی برای حمایت از والدین خود و یا پدربزرگ مادربزرگ خود دارید یا خیر؟

شرایط اسپانسری والدین:

یکی از موارد مهم برای اسپانسری والدین دارا بودن حداقل درآمد لازم یا همان Minimum Necessary Income می باشد. و این را باید اثبات کنید که دارای حداقل درآمد لازم را برای ساپورت خواهید داشت در غیر این صورت رد خواهید شد. اگر در خارج از استان کبک زندگی می کنید باید مالیاتی که در سه سال اخیر پرداخت کرده اند را بعد از درخواست شان محاسبه می شود و این ممیزی مالیات توسط آژانس درآمدهای کانادا یا Canada Revenue Agency ارائه کنند.

اداره مهاجرت کانادا صراحتا اعلام کرد که در ماه ژانویه و فوریه سال ۲۰۲۱ درخواست های زیادی را خواهد پذیرفت و اسپانسرها باید واجد شرایط درآمد در سه سال اخیر ۲۰۱۸، ۲۰۱۹، ۲۰۲۰ را داشته باشند. اداره مهاجرت اعلام کرده است که اسپانسرها می توانند مالیات ۲۰۲۰ خود را پس از ارائه درخواستشان ارائه کنند. در جدول ذبل میزان درآمد فرد متقاضی، درست قبل از تاریخ ارائه درخواست متقاضی برای برنامه اسپانسرشیپ والدین در سال ۲۰۲۱ و به دلار کانادا ارائه می شود:

01 2 - برنامه اسپانسرشیپ کانادا والدین و پدربزرگ و مادربزرگ در سال 2020

متقاضیان بایستی تعداد نفرات خانواده را دقیق اعلام کنند تا تائید شوند که آیا واجد شرایط برای اسپانسری این تعداد افراد هستند تعداد افراد خانواده که ممکن است شما  مسئولیت مالی آنها را بر عهده داشته باشید:

  • خود فرد اسپانسر و متقاضی
  • همسرش
  • فرزندان وابسته شان
  • فرزندان وابسته همسرشان
  • هر فرد دیگری که اسپانسر در گذشته اسپانسر او شده است و در حال حاضر حمایت مالی اش را بر عهده دارد.
  • والدین و مادربزرگ و پدربزرگ که می خواهید حمایت کنید و افراد تحت تکفل آنها
  • فرزندان وابسته ای که با والدین یا پدربزرگ و مادربزرگ شما به کانادا نخواهند آمد.
  • همسر پدر و مادر بزرگ  یا همسر پدر یا همسر مادر حتی اگر آنها به کانادا نیایند.
  • همسر جدا شده ی پدر/ مادربزرگ یا همسر جدا شده پدر یا مادر

طبق IRCC وزرات مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا، در بالا میزان درآمد شما در صورت خارج بودن از کبک آورده شده است. متقاضیانی که در کبک ساکن هستند:

در استان کبک الزام کرده است تا متقاضیان که اسپانسرشیپ والدین در کانادا می شوند باید در طی ۱۲ ماه اخیر تمکن مالی جهت اثبات توان مالی خود ارائه کنند. وزارت مهاجرت کبک درآمد افراد را که اسپانسر والدین، پدربزرگ، مادربزرگ شده اند را براساس درآمد استان کبک ارزیابی می کند. هر دو اداره مهاجرت مهاجرت کانادا و دولت کبک از متقاضیان درخواست می کنند تا فرمی را مبنی بر اینکه تا چه مدت مسئولیت مالی و حمایت از زمانی که آنها اقامت دائم کانادا را دریافت خواهند کرد بر عهده می گیرند. مدت زمان حمایت از از اعضای خانواده خود از زمانی که اقامت دائم کانادا می گیرند برای ساکنان غیر از استان کبک ۲۰ سال و برای استان کبک ۱۰ سال می باشد. حداقل درآمد اسپانسری که ساکن استان کبک است به شرح ذیل می باشد:

03 - برنامه اسپانسرشیپ کانادا والدین و پدربزرگ و مادربزرگ در سال 2020

 

02 - برنامه اسپانسرشیپ کانادا والدین و پدربزرگ و مادربزرگ در سال 2020

شما می توانید با شماره ۰۵۱۳۱۰۷۱ تماس گرفته و وقت مشاوره تخصصی را با وکلای ما رزرو کنید. وکلای ما شرایط شما و خانواده شما را به صورت ویژه بررسی کرده و با توجه به شرایط شما بهترین و کارآمدترین روش را پیشنهاد خواهد داد. و در صدد هستند تا پرونده شما را با موفقیت کامل به سرانجام برسانند. از خدمات ویژه افق برای برنامه اسپانسرشیپ والدین را بهرمند شوید و یک مهاجرت سریع و آسان به کانادا را تجربه کنید. گروه بین المللی افق با دارا بودن سال ها تجربه در روش های متنوع مهاجرتی آماده اعطای هر گونه خدمات مهاجرتی برای شما عزیزان می باشد. این گروه همواره بهترین و سریع ترین روش مهاجرتی را به شما پیشنهاد خواهد داد. همانطور که می دانید دولت کانادا بیش از ۶۱ روش مهاجرتی را دارد. امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا و اختلال در سرعت پاسخ دهی پرونده ها یکسری از روش های مهاجرتی را آسان تر کرد. اگر قصد مهاجرت به کانادا را دارید همین امروز تصمیم بگیرید.