خبر مهم: دولت کانادا قصد دارد که پردازش درخواست های اسپانسرشیپ همسران را تسریع بخشد.

کانادا در تلاش است بین اکتبر و دسامبر سال ۲۰۲۰ به ۶۰۰۰ درخواست اسپانسرشیپ همسران (Spousal Sponsorship Canada) را پردازش و آنها را نهایی کند. این یک خبر بسیار مهم است که به تازگی توسط اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا IRCC اعلام کرده است. IRCC یا همان اداره مهاجرت کانادا برای کاهش زمان انتظار و پردازش سریعتر برنامه ها، تعداد کارکنانی را که درخواست ها را بررسی می کنند ۶۶ درصد افزایش داده است. همین افزایش باعث کاهش زمان انتظار خواهد شد و همچنین درخواست ها به سرعت نهایی خواهد شد.

علاوه بر این، IRCC قصد دارد با استفاده از فناوری جدید، برنامه های کاغذی را به درخواست های دیجیتالی تبدیل کند. این امر برای اجازه دادن به کارمندان IRCC است که از راه دور با استفاده از تکنولوژی نوین مصاحبه هایی را از راه دور با متقاضیان داشته باشد. این امر باعث تسریع در پرونده های مهاجرتی خواهد شد. اداره مهاجرت کانادا گفته است که اقداماتی را برای جمع آوری بیومتریک جهت تسهیل آن اجرا خواهد کرد، اما مشخصات خاصی را ارائه نداده است.

در هفته های آینده، این فناوری آزمایشی را برای انجام مصاحبه با متقاضیان از راه دور انجام می دهند. این اقدامات با هدف تسریع، اولویت بندی و نهایی کردن حدود ۶۰۰۰ درخواست اسپانسرشیپ همسران برای کشور کانادا تا پایان سال جاری میلادی است. در مجموع، این امر منجر به دریافت تصمیمات برای نهایی کردن پرونده ها به تعداد ۴۹۰۰۰ درپایان سال جاری خواهد شد. IRCC اداره مهاجرت کانادا خاطرنشان كرد كه در همه گیرى ویروس كرونا که باعث ایجاد اختلالاتی برای شهروندان كانادایی و افرادی که اقامت دائم کانادا را دارند و مایل به اسپانسر شدن برای همسرانشان هستند یکسری عدم قطعیت هایی را بوجود آورد.

ofogh 166 02. 300x200 - پردازش سریع درخواست دولت کانادا | گروه مهاجرتی افق | اسپانسرشیپی همسران

اداره مهاجرت همواره به دنیال راه های نوین و بشردوستانه و دلسوزانه برای گرد هم آوردن خانواده ها خواهد بود. همواره دولت کانادا خواستار گرد هم آوردن کانون گرم خانواده است. اما پردازش های درخواست های اسپانسرشیپی به دلیل همه گیری ویروس کرونا منجر به یکسری از اعتراضات شد. وزیر مهاجرت، Marco Mendicino، چالش هایی را که پردازش ها را کندتر کرده و یکسری اختلالاتی را برای خانواده ها ایجاد کرده است، تشخیص داد و اظهار داشت: 

ما درک می کنیم که در طی چند ماه گذشته و همچین ماه های آخر سال جاری برای کسانی که در این دوران سخت از عزیزانشان دور هستند، آسان نبوده است. به همین دلیل است که ما فرایند درخواست های اسپانسرشیپ همسران برای مهاجرت به کانادا را تا حد ممکن تسریع می کنیم. دولت ما همچنان برای یافتن راه های جدید برای حفظ خانواده ها ادامه خواهد داد و راه های نوینی را پیدا خواهد کرد. دولت کانادا بر طبق برنامه مهاجرت ۲۰۲۰-۲۰۲۲ Levels Plan، قصد دارد  ۷۰،۰۰۰ همسر و فرزندان کانادایی ها را مورد هدف قرار دهد تا در میان ۳۴۱،۰۰۰ مهاجر مورد نظری باشند که جذب آنها در سال ۲۰۲۰ مورد هدف قرار گرفته اند. زیرا همانطور که می دانید دولت کانادا قصد دارد برطبق برنامه ریزی های انجام شده تا سال ۲۰۲۲ تعداد ۳۴۱۰۰۰ مهاجر را بپذیرد. این طرح و این اهداف قبل از شروع بیماری همه گیری ویروس COVID-19 وضع شده بود. 

دولت کانادا همواره پذیرای مهاجران است. زیرا مهاجران کمک بسزایی به اقتصاد کانادا خواهند کرد و از این رو شهر های کانادا نیز برنامه های مهاجرتی را برای تسریع مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت دائم کانادا ایجاد کردند. استان هایی نظیر استان ساسکاچوان و همچنین برنامه های مهاجرت روستایی و شمالی یکسری استان ها کوچک کانادا درصد پذیرش هایی برای اسپانسرشیپ همسران خود هستند. در این پذیرش ها معیارها شما بر طبق موارد درخواستی استان مورد نظر شما مورد بررسی قرار می گیرد. شما اگر امتیاز کافی را بدست آورید دعوتنامه استانی را دریافت خواهید کرد و با این دعوتنامه شما ۶۰۰ امتیاز اضافی را در اکسپرس اینتری کانادا بدست خواهید آورد یعنی به طور قطع در مرحله بعدی قرعه کشی انتخاب خواهید شد. 

ofogh 166 01 300x131 - پردازش سریع درخواست دولت کانادا | گروه مهاجرتی افق | اسپانسرشیپی همسران

شما می توانید خدمات ویزای فوری افق را با ما تجربه کنید. وکلای ما می توانند شرایط شما را برای اقامت دائم کانادا از طریق اسپانسری همسر یا والدین و همچنین برای برنامه های استانی کانادا جهت دریافت اقامت دائم کانادا بررسی خواهند کرد. این بررسی به صورت کاملا تخصصی خواهد بود. با توجه به تعلیق های فعلی بوجود آمده در تاخیر پرونده های مهاجرتی اسپانسری هم اکنون دولت کانادا با افزایش تعداد کارمندهای خود در صدد است که هر چه سریعتر پرونده های عقب مانده را پاسخ دهد. همچنین هر چه سریعتر خانواده ها در کنار کانون گرم خانواده دور هم جمع کند و خانواده یکی از مهمترین مسائل برای دولت کانادا است. همواره این مسئله در اولویت کاری آنها قرار می گیرد. اگر قصد دارید اسپانسر همسر و یا والدین و فرزندان خود شوید می توانید با شماره ۰۵۱۳۱۰۷۱ تماس بگیرید. وکلای ما همواره بهترین راه را به شما پیشنهاد خواهند داد و همواره تا اخذ اقامت دائم کانادا در کنار شما خواهند بود. با گروه افق همراه باشید.