دولت کانادا در ماه آگوست سال ۲۰۲۰ از ۱۱۰۰۰ مهاجر استقبال خواهد کرد

طبق آخرین داده های دولت کانادا، کانادا در آگوست سال ۲۰۲۰ از ۱۱،۳۱۵ نفر مهاجر دارای اقامت دائم جدید استقبال خواهد کرد. این میزان کمتر از ۱۳،۶۴۵ مهاجر که در ماه قبل یعنی جولای مورد استقبال قرار گرفت. با توجه به کمتر شدن تعداد مهاجرین در ماه آگوست نسبت به ماه جولای، مجموعا تعداد مهاجرین در ماه آگوست در سال ۲۰۲۰ در مقایسه با آگوست سال قبل ۳۱٫۶۰۰ نفر کمتر بوده است.

مسلماً عامل این کاهش چشمگیر، همه گیری ویروس کرونا است که کانادا از مارس سال جاری محدودیت های سفر را برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا وضع کرده است. قبل از همه گیری، کانادا برنامه ای داشته تا از ورود ۳۴۱،۰۰۰ مهاجر جدید در سال ۲۰۲۰ را مورد هدف قرار دهد که همان سطح پذیرش در سال گذشته است. بین ژانویه و آگوست سال ۲۰۲۰، کانادا از ۱۲۸،۴۰۰ مهاجر و مقیم دائم استقبال کرده است. براساس روندهای فعلی، به نظر می رسد میزان نرخ جذب مهاجرین مقیم دائم کانادا برای اولین بار از سال ۱۹۹۹ تاکنون با کاهش ۲۰۰۰۰۰ مهاجر مواجه شود. البته ناگفته نماند که این کاهش سطح مهاجرت کانادا موقتی است و تابعی از محدودیت های سفر و سایر اختلالات مربوط به بیماری همه گیری ویروس کرونا است. کانادا همچنان به استقبال از سطح بالای مهاجرت خود را متعهد کرده است.

ofogh 179 01 300x187 - استقبال دولت کانادا از 11000 مهاجر به کانادا

اولین نشانه تعهد به مهاجرت، به تداوم پذیرش های Express Entry و برنامه مهاجرت استانی PNP در طی همه گیری ویروس کرونا است. پذیرش های قرعه کشی های Express Entry به صورت هر دو هفته یکبار انجام می شود و در حالی ادامه دارد که دولت کانادا در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۰ مجموع دعوت نامه های اقامت دائم را برای متقاضیان مهاجر اسکیلد ورکر Skilled Worker رکورد زده است. همچنین برنامه های مهاجرت استانی یا همان PNP بسیار فعال است و استان هایی مانند جزیره پرنس ادوارد، نوا اسکوشیا، انتاریو، مانیتوبا، ساسکاچوان، آلبرتا و بریتیش کلمبیا پذیرش هایی را مطابق با برنامه استانی خود برگزار کرده اند. استان کبک، که سیستم مهاجرت خاص خود را نیز دارد، در هفته گذشته بزرگترین قرعه کشی خود را در بیش از یک سال گذشته برگزار کرد.

در اواخر ماه سپتامبر، دولت کانادا مهاجرت را به عنوان یک اولویت اصلی و کلید اصلی برای حمایت از بهبود اقتصادی کانادا پس از همه گیری ویروس کرونا برای افراد مهاجر به کانادا توصیف کرد. در اوایل این هفته، کانادا بازگشایی برنامه اسپانسرشیپی والدین و پدربزرگ و مادربزرگ (PGP) خود را اعلام کرد. در این اطلاعیه، اداره مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا IRCC اعلام کرد که ۳۰،۰۰۰ درخواست PGP را در سال ۲۰۲۱ می پذیرد. با توجه به اینکه PGP معمولاً سالانه حدود ۶ درصد از مهاجران جدید به کانادا را تشکیل می دهد، هدف PGP 2021 نشانه ای محکم برای این تعهد کانادا برای استقبال از مهاجرین است. همچنان متعهد به استقبال بیش از ۳۰۰،۰۰۰ مهاجر در سال آینده و حتی فراتر از آن در آینده است. کانادا اواخر این ماه برنامه سطوح مهاجرت خود را در سالهای ۲۰۲۱-۲۰۲۳ اعلام خواهد کرد.

ofogh 179 02 300x225 - استقبال دولت کانادا از 11000 مهاجر به کانادا

این اطلاعیه برنامه های مهاجرتی کشور را در دوران پس از کرونا نشان خواهد داد. در حالی که میزان دریافت ساکنین دائمی کانادا در آگوست سال ۲۰۲۰ بسیار کمتر از حد معمول بود و کاهش چشمگیری کرده بود و احتمالاً در کوتاه مدت سطح افراد تازه وارد را پایین نگه می دارد، همچنین به زودی دولت کانادا در سال آینده انتظار بازگشت چشمگیر در سطح ورود افراد مهاجر به این کشور را خواهیم داشت. همانطور که می دانید مهاجرت به کشوری دیگر برای مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری و… یک فرآیند زمان بر و همچنین مخاطره آمیز است. زیرا زندگی کردن در یک کشور دیگر با یک فرهنگ متفاوت و شرایط آب و هوایی متفاوت دارای سختی های خاص خود را دارد. و مطئنا هر آدمی این شرایط را در صورتی در کوتاه مدت می پذیرد که در نهایت تبدیل به یک وضعیت ایده آل و یا به یک شرایطی بهتر از شرایط فعلی خود دست یایبد.

کشور توسعه یافته ای همچون کانادا همواره در تلاش است تا بستری مناسب برای مهاجرین از سراسر دنیا فراهم کند. یکی از مهمترین عواملی که مهاجرین زیادی را جذب خود کرده است داشتن سطح آموزشی بسیار بالایی است که دانشجویان زیادی را به خود جذب کرده است. دانشجویان از سراسر دنیا یکی از کشورهای مقصد خود را کانادا انتخاب کرده تا بتواند به این سطح عالی آموزش دست یابند. همچنین کانادا به مهاجرین نیاز دارد و شما می توانید از این فرصت استفاده کرده و تصمیم خود را برای مهاجرت به یک کشور توسعه یافته بگیرید. وکلای ما در گروه بین الملل افق همواره در کنار شما عزیزان خواهند بود تا به افق آرزوهایتان دست یابید.