استان منیتوبا برای ۲۰۶ متقاضی دعوتنامه صادر کرده است

استان منیتوبا در آخرین قرعه کشی خود برای ۲۰۶ متقاضی مهاجرت دعوتنامه صادر کرد و بوسیله این دعوتنامه می توانند اقامت دائم کانادا اقدام کنند. این قرعه کشی در تاریخ ۲۲ اکتبر برگزار شد. تمامی متقاضیان دارای پروفایل علاقمندی بوده که این پروفایل علاقمندی به اصطلاح Expression of Interest گفته می شود. این پروفایل ها در سه مسیر مهاجرتی ذیل ثبت شده اند که این سه مسیر شامل:

  • Skilled Workers in Manitoba
  • International Education Stream
  • Skilled Workers Overseas

استان منیتوبا توانست از ابتدای سال میلادی برای متقاضیان مهاجرت در مجموع ۴۰۶۸ توصیه نامه یا همان LAA صادر کند. که جزئیات قرعه کشی مبنی بر حداقل امتیاز شامل موارد ذیل است:

  • Skilled Workers in Manitoba دعوتنامه های صادر شده ۱۶۱ حداقل امتیاز: ۳۷۵
  • Skilled Workers Overseas دعوتنامه های صادر شده ۱۵ وحداقل امتیاز: ۷۷۱
  • International Education Stream تعداد دعوتنامه های صادر شده ۳۰ عدد و حداقل امتیاز بیان نشده است.

20200911manitoba 1024x683 1 300x200 - دعوتنامه برای 206 متقاضی مهاجرت به استان منیتوبا کانادا

سیستم اکسپرس اینتری:

در آخرین پذیرش استان منیتوبا در مجموع برای ۲۲ متقاضی دعوتنامه صادر کرد و این متقاضیان در سیستم اکسپرس اینتری نیز دارای پروفایل معتبر بودند. متقاضیان بر اساس شرایطتشان در سیستم اکسپرس اینتری امتیاز دریافت می کنند و بر اساس امتیازشان در سیستم جامع رتبه بندی CRS طبقه بندی می شوند. این شرایط شامل سن، تحصیلات، سابقه کار، تسلط بر زبان انگلیسی و فرانسوی (دو زبان رسمی کشور است) می باشد.

متقاضیانی که دارای بالاترین امتیاز هستند در طی پذیرش های متوالی که توسط اکسپرس اینتری برگزار می شود انتخاب خواهند شد. افرادی که در قرعه کشی استانی انتخاب شده باشند ۶۰۰ امتیاز اضافی را دریافت خواهند کرد و این ۶۰۰ امتیاز در سیستم جامع رتبه بندی به آنها اضافه خواهد شد و در دور بعدی مسلما برای آنها دعوتنامه صادر خواهد شد. متقاضیان در پذیرش های استانی منیتوبا دارای Express Entry ID و همچنین دارای کد اعتبار سنجی جاب آفر بودند.

در برنامه دعوتنامه مهاحرت استانی منیتوبا تنها آن دسته از متقاضیان Skilled Worker Overseas را انتخاب کرد که توسط یک اقدام استخدام استراتژیک یا Strategic Recruitment Initiative دعوت شده بودند. در صورتی که امتیاز متقاضی از حداقل امتیاز بالاتر بوده ولی نتوانسته در این قرعه کشی توصیه نامه یا LAA را دریافت کند امکان دارد به دلایل ذیل باشد: 

  • آزمون زبان شخص ثالث متقاضی دارای شماره معتبر نبوده
  • آزمون زبان متقاضی فاقد اعتبار بوده
  • متقاضی از طریق Strategic Recruitment Initiative دعوت شده اما شماره دعوت دارای اعتبار را ارسال نکرده است.

برنامه استانی منیتوبا در طی خبری اعلام کرده است که اگر تمامی موارد در شما صدق کند می بایست شما پروفایل EOI یا همان پروفایل علاقمندی خود را بروز رسانی کنید و اطلاعات را صحیح وارد کنید تا در پذیرش های اکسپرس اینتری انتخاب شوید. در این نوع پذیرش متقاضیانی که در یکی از مشاغل مورد نیاز استان دارای مجوز فعالیت هستند انتخاب شدند. اما استان زیبای منیتوبا اعلام کرده است که متقاضیانی که در مشاغلی که نیاز به مجوز یا به اصطلاح Unregulated فعالیت می کنند و همچنین افرادی که تمامی فرآیندهای استخدام در منیتوبا را اثبات نکرده باشند انتخاب نخواهند شد. اگر شما در این دسته ها بودید و دعوتنامه دریافت نکرده اید آن را می توانید رد کنید.

سیستم مبتنی بر علاقمندی:

افرادی که از طریق مسیرهای مهاجرتی منیتوبا مهاجرت می کنند باید در ابتدا پروفایل علاقمندی را ایجاد کنند و براساس آن وارد صف انتظار متقاضیان که دارای شرایط هستند شوند. این پروفایل ها براساس سن، تحصیلات، سابقه کار، داشتن ارتباط در استان منیتوبا، زبان انگلیسی و فرانسوی و دیگر معیارها از ۱۰۰۰ امتیاز رتبه بندی و طبقه بندی خواهند شد. استان منیتوبا براساس نیاز خود برای تعداد مشخصی از متقاضیان دعوتنامه صادر خواهد کرد. متقاضیانی که در خارج از خاک کانادا زندگی می کنند باید حتما در استان منیتوبا دارای رابطه خانوادگی، دوست، آشنا نیز داشته باشند.

متقاضیانی که در خارج از کانادا هستند باید در منیتوبا ارتباطات خانوادگی، دوست و آشنا و سابقه کار داشته باشند یا از Strategic Recruitment Initiatives برنامه مهاجرت استانی منیتوبا دعوتنامه دریافت کرده باشند. متقاضیان لازم نیست در هنگام ارائه تقاضا در کانادا حضور فیزیکی داشته باشند. از دیگر شرایط برای انتخاب شدن از طرف استان منیتوبا این است که متقاضی در یکی از مشاغل مورد نیاز منیتوبا سابقه کار داشته باشد و ابراز تمایل یا Expression of Interest خود را به برنامه مهاجرت استانی منیتوبا ارائه کند. متقاضیان اکسپرس انتری که از طرف استان انتخاب می شوند ۶۰۰ امتیاز اضافی در سیستم جامع رتبه بندی یا به اختصار CRS دریافت می کند و بدین ترتیب در دور بعدی حتما برای آنها دعوتنامه جهت تقاضا برای اقامت دائم کانادا صادر خواهد شد. همچنین، مجموعا ۱۵۲ توصیه نامه نیز برای متقاضیانی صادر شد که در دسته ی Skilled Worker in Manitoba ابراز تمایل یا EOI خود را ثبت کرده بودند. این مسیر مهاجرتی راهی را برای اخذ اقامت دائم کارگران ماهر خارجی موقت و دانشجویان خارجی که از موسسات آموزش عالی منیتوبا فارغ التحصیل شده اند باز می کند. از جمله شرایط این مسیر مهاجرتی داشتن پیشنهاد کار تمام وقت و دائمی از کارفرمای منیتوبایی و نیز داشتن سایر معیارها است. ابراز تمایل یا EOI کارگران ماهر از ۱۰۰۰ امتیاز رتبه بندی می شوند و متقاضیانی که بالاترین امتیاز را دارند توصیه نامه جهت تقاضا یا LAA دریافت می کنند.