استان منیتوبا برای ۲۰۵ متقاضی دعوتنامه صادر کرده است:

استان منیتوبا در تاریخ ۵ نوامبر برای ۲۰۵ متقاضی دعوتنامه یا LAA را صادر کرد. این متقاضیان دارای پروفایل های ابراز تمایل یا Expression of Interest بوده اند و پروفایل خود را نیز در سه مسیر مهاجرتی برنامه های مهاجرت استانی منیتوبا ثبت کرده اند که شامل مسیر های:

  • Skilled Worker in Manitoba 
  • Skilled Worker Overseas 
  • International Education

استان منیتوبا از ابتدای سال جاری ۲۰۲۰ برای متقاضیان در مجموع ۴۲۷۳ توصیه نامه یا LAA صادر کرده است.

  • Skilled Workers in Manitoba— ۱۶۶ LAAs with a score of at least 461;
  • Skilled Workers Overseas— ۱۶ LAAs with a score of at least 708; and
  • International Education Stream— ۲۳ LAAs, no EOI score requirement.

canada heart 300x225 - استان منیتوبای کانادا | دعوتنامه و ویزای کانادا | مهاجرت با افق

Express Entry

اکسپرس  اینتری یکی از روش های مهاجرت سریع به کانادا می باشد. اکثر وکلای مهاجرت به کانادا شرایط متقاضی دعوتنامه منیتوبا را ابتدا برای اکسپرس اینتری ارزیابی می کند تا ببیند آیا شرایط لازم را دارند یا خیر. متقاضیانی که  واجد شرایط اکسپرس اینتری هستند براساس امتیاز سیستم جامع رتبه بندی CRS رتبه بندی می شوند که این فاکتورها عبارتند از سن، تجربه کار، تحصیلات و توانایی زبان (انگلیسی و فرانسوی).

از داوطلبان با بالاترین امتیاز دعوت می شود تا از طریق قرعه کشی منظم از استخر Express Entry برای اقامت دائم کانادا اقدام کنند. به کسانی که دعوتنامه استانی دریافت می کنند، ۶۰۰ امتیاز CRS اضافی تعلق می گیرد و در واقع دعوت نامه درخواست ITA از مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا تضمین می شود. داوطلبان اکسپرس انتری که در این قرعه کشی نامزد استانی از مانیتوبا دریافت کرده اند، یک شناسه معتبر Express Entry ID اعلام کرده و کد اعتبار سنجی جاب آفر را ارائه می دهند.

در برنامه مهاجرت استانی منیتوبا فقط افراد Skilled Worker Overseas را انتخاب کرده تا مستقیما از طریق یک اقدام استخدام استراتژیک یا Strategic Recruitment Initiatives دعوت شده بودند. اگر امتیاز دریافتی متقاضیان بیشتر از حداقل امتیاز بود ولی موفق به دریافت توصیه نامه یا LAA نشده اند ممکن است دارای علت های ذیل باشد:

  1. آزمون زبان شخص ثالث متقاضی فاقد شماره معتبر بوده است.
  2. آزمون زبان متقاضی فاقد اعتبار است.
  3. متقاضی دعوتنامه منیتوبا از طریق Strategic Recruitment Initiative دعوت شده است اما شماره دعوت معتبری را ارسال نکرده است.

برنامه مهاجرت استانی منیتوبا در طی خبری اعلام کرده است که اگر هر یک از این موارد در مورد شما صدق می کند می بایست پروفایل خود را بروز رسانی کنید و اطلاعات صحیح را وارد آن کنید تا در پذیرش های بعدی در صف انتظار اکسپرس اینتری انتخاب شوید.

Manitoba 165682063 300x200 - استان منیتوبای کانادا | دعوتنامه و ویزای کانادا | مهاجرت با افق

Manitoba’s EOI System:

افرادی که می خواهند از طریق برنامه های استانی مانیتوبا PNP مهاجرت کنند، برای دریافت LAA از طریق مسیرهای مهاجرتی  در مانیتوبا باید ابراز علاقه مندی خود را در MPNP ثبت کنند و دارای پروفایل معتبر باشند. تحت سیستم مانیتوبا، متقاضیان از طریق مهارت های زبان انگلیسی یا فرانسوی، تحصیلات، تجربه کاری، ارتباطات مانیتوبا و سایر عوامل از ۱۰۰۰ امتیاز رتبه بندی می شوند.

پذیرش های متوالی از طریق برنامه های استانی در متقاضی دعوتنامه منیتوبا به این استان اجازه می دهند تا کارگران ماهری را انتخاب کند که می توانند نیازهای بازار کار مانیتوبا را پشتیبانی کنند. افرادی که از خارج از کشور درخواست می دهند باید ارتباط مستقیمی با مانیتوبا داشته باشند. این را می توان از طریق روابط نزدیک خانوادگی یا دوستان در استان، سابقه کار در مانیتوبا، یا از طریق یکی از طرح های جذب Strategic Recruitment Initiatives ،MPNP دعوتنامه دریافت کرده باشند.

برای واجد شرایط بودن، متقاضیان نیازی به حضور فیزیکی در منیتوبا را ندارند. یکی دیگر از شرایط برای انتخاب شدن از طرف استان منیتوبا این می باشد که متقاضی در یکی از مشاغل مورد نیاز منیتوبا سابقه کار داشته و ابراز تمایل خود را به مهاجرت استانی منیتوبا ارائه کند. همچنین داشتن یک پیشنهاد شغل دائمی تمام وقت از یک کارفرما در منیتوبا نیز می تواند از معیارهای خاص برای انتخاب شدن باشد.

متقاضیان که از سوی استان انتخاب می شوند و متقاضی دعوتنامه منیتوبا را دریافت می کنند ۶۰۰ امتیاز اضافی را دریافت خواهند کرد و در دور بعدی انتخاب شدن آنها تضمینی خواهد بود. در مجموع ۱۶۶ توصیه نامه نیز برای متقاضیان که در دسته Skilled Worker in Manitoba ابراز علاقمندی یا EOI خود را ثبت کرده بودند صادر شده است.

این مسیر مهاجرتی راهی را برای اخذ اقامت دائم کارگران ماهر خارجی موت و همچنین دانشجویان بین المللی که از موسسات آموزش عالی منیتوبا فارغ التحصیل شده اند را باز می کند. که یکی از شرایط این مسیر مهاجرتی دارا بودن پیشنهاد کار تمام وقت از کارفرمایان منیتوبا و داشتن سایر معیارها می باشد. ابراز تمایل کارگر ماهر از ۱۰۰۰ امتیاز رتبه بندی می شوند و متقاضیانی که بالاترین امتیاز را دارند توصیه نامه را دریافت خواهند کرد.

همچنین دانشجویان بین المللی که از یک موسسه آموزشی در مانیتوبا فارغ التحصیل شده اند، در صورت داشتن مهارت در شغل های مورد تقاضا در استان، ممکن است تحت جریان آموزشی بین المللی LAA دریافت کنند. شما می توانید با دنبال کردن سایت گروه بین المللی افق به آدرس www.ofoghint.com و همچنین سایر شبکه های اجتماعی فعال مانند اینستاگرام، لینکداین از آخرین اخبار روز مهاجرت آگاه شوید.

کارشناسان زبده ما با قرار دادن آخرین اخبار از سایت های خبری کانادا شما را از آخرین اخبار روز آگاه خواهند کرد. ما در تلاش هستیم که اطلاعات شما در در زمینه های مختلف مهاجرتی بالاتر ببریم تا شما بتوانید در مسیر درست قدم بردارید. انتخاب روشی برای  مهاجرت سریع به کانادا می تواند یکی از گزینه ها برای متقاضیان باشد. پس با ما باشید تا سریعترین روش های مهاجرتی به کانادا را بدانید.