استان منیتوبا برای ۲۴۲ متقاضی مهاجرت دعوتنامه صادر کرد.

استان منیتوبا در  قرعه کشی که در تاریخ ۱۳ فوریه برگزار شد برای ۲۴۲ متقاضی دعوتنامه صادر کرد تا تقاضای خود را برای انتخاب شدن از طرف این استان به منظور اقامت دائم کانادا ارائه کنند و این متقاضیان پروفایل علاقمندی خود را در یکی از سه مسیر مهاجرتی  استان منیتوبا  (Skilled Worker in Manitoba   Skilled Worker Overseas,  International, Education  ) ثبت کرده بودند .

دعوتنامه ها به شرح ذیل می باشد:

  • Skilled Workers in Manitoba: 182
  • Skilled Workers Overseas: 27
  • International Education Stream: 33

 

Manitoba Expression of Interest:

سیستم اکسپرس اینتری سیستمی برای مهاجرت به کانادا است و منبع اصلی کارگران خارجی در کانادا می باشد و این سیستم در سال ۲۰۱۵ راه اندازی شد و متقاضیان را  در سه دسته ی کارگر ماهر فدرال، مشاغل دارای مهارت و تجربه ی کانادایی از سراسر جهان بر پایه ی امتیازات و معیارها دسته بندی و جذب می کند. متقاضیان بر اساس امتیازی که در سیستم جامع رتبه بندی دارند دسته بندی می شوند؛ این سیستم به کاندیدها بر اساس تسلط بر زبان انگلیسی یا زبان فرانسوی (دو زبان رسمی کانادا)، سن، تحصیلات و سابقه کار امتیازدهی می کند. برای متقاضیانی  که بالاترین امتیاز را داشته باشند به تناوب برگزاری پذیرش ها ITA (دعوتنامه برای تقاضا جهت اقامت دائم) صادر می شود.

متقاضیان که تمایل دارند  از طریق یکی از سه مسیر به منیتوبا مهاجرت کنند باید ابتدا پروفایل ابراز تمایل بسازند و سپس وارد صف انتظار می شوند. پروفایل ها بر اساس عواملی مانند تحصیلات ، سابقه کار و داشتن ارتباطات در منیتوبا و همچنین تسلط به زبان انگلیسی و یا زبان فرانسه و سایر معیارها از ۱۰۰۰ امتیاز کسب می کنند و رتبه بندی می شوند و افرادی که بالاترین امتیاز را دارند دعوتنامه دریافت می کنند.

Express Entry مسیر اصلی برای مهاجرت به کانادا برای اخذ اقامت دائم است.

این افراد ۶۰۰ امتیاز اضافی دریافت خواهند کرد و همین امر به طور موثر تضمین می کند که آنها دعوتنامه در قرعه کشی بعدی اکسپرس اینتری دریافت خواهند کرد. حداقل امتیاز در این مسیر مهاجرتی ۵۲۵ بود

Skilled Worker Overseas and Skilled Worker in Manitoba:

از  طریق این مسیر لازم نیست متقاضیان در این استان حضور داشته باشند اما باید یک پیشنهاد شغلی تمام وقت و دائم از کارفرما داشته باشند و کمترین امتیاز در این مسیر ۶۱۱ بوده است.

International Education Stream:

در این مسیر متقاضیانی انتخاب می شوند که دارای مهارت های مورد نیاز بازار کار استان هستند. این مسیر سه زیر مجموعه دارد :

Career Employment Pathway, Graduate Internship Pathway, and the Student Entrepreneur Pathway.

حداقل امتیاز در این مسیر مهاجرتی اعلام نشده است.