استان ساسکاچوان از ۵۷۶ متقاضی اکسپرس اینتری و مشاغل مورد نیاز دعوت کرد.

استان ساسکاچوان   در تاریخ ۲۷ فوریه ۵۷۶ دعوت نامه برای متقاضیان اکسپرس اینتری و مشاغل مورد نیاز صادر کرد تا بتوانند برای اقامت دائم کانادا درخواست خود را ارائه کنند.

در قدم اول متقاضیان می بایست پروفایل ابراز علاقه مندی  EOI را برای SINP ارسال کنند.افراد باید در یکی از مشاغل مرتبط با رشته تحصیلی خود یک سال سابقه کار داشته و این افراد بر اساس عواملی نظیر سن، تحصیلات، سابقه کار، تسلط بر زبان انگلیسی یا فرانسه و داشتن ارتباطات با ساسکاچوان امتیاز دریافت می کنند و داشتن پیشنهاد شغلی الزامی نیست و این امتیازات از ۱۰۰ می باشد .

متقاضیان دارای بالاترین امتیاز ITA یا همان دعوتنامه را دریافت کرده و می توانند برای اقامت دائم کانادا ارائه کنند.حداقل امتیاز در هر دو زیرمجموعه در این پذیرش ۶۹ بوده است.

اکسپرس اینتری:

در آخرین دور دعوت ، ساسکاچوان ۳۰۱ دعوت نامه برای متقاضیان که در استخر اکسپرس اینتری بوده و دارای پروفایل بودند ،دعوتنامه صادر کرد.

زیر مجموعه Express Entry Saskatchewan با سیستم Express Express Entry مرتبط است ، که مجموعه ای از متقاضیان را در سه دسته اصلی مهاجرت کارگر ماهر فدرال، مشاغل دارای مهارت و تجربه ی کانادایی از سراسر جهان  مدیریت و بر اساس امتیازات و معیارها جذب می کند.

متقاضیان بر اساس امتیازی که در سیستم جامع رتبه بندی دارند دسته بندی می شوند؛ این سیستم به کاندیدها بر اساس تسلط بر زبان انگلیسی یا زبان فرانسوی (دو زبان رسمی کانادا)، سن، تحصیلات و سابقه کار امتیازدهی می کند. برای متقاضیانی  که بالاترین امتیاز را داشته باشند به تناوب برگزاری پذیرش ها ITA (دعوتنامه برای تقاضا جهت اقامت دائم) صادر می شود. برای ورود در صف انتظار اکسپرس انتری داشتن پیشنهاد کار الزامی نیست متقاضیان با دریافت دعوتنامه ۶۰۰ امیتاز اضافی دریافت خواهند کرد و بدین ترتیب در دور بعدی برای آنها حتما دعوتنامه صادر خواهد شد.

زیر مجموعه مشاغل مورد نیاز:

زیر شاخه مشاغل In-Demand برای متقاضیان مهاجرت که مشخصات Express Express Entry ندارند ، باز است.متقاضیان شاغل در  ۲۷۵ مشاغل مختلف دعوت شدند، متقاضیان برای انتخاب ، حداقل ۶۹ امتیاز نیاز می داشتند.