اداره مهاجرت کانادا (IRCC) به تدریج خدمات حضوری خود را از سر خواهد گرفت

براساس آخرین اخبار منتشر شده از اداره مهاجرت کانادا (IRCC) آن دسته از خدمات اداره مهاجرت که به دلیل شیوع همه گیر ویروس کرونا امکان برگزاری آنها به صورت مجازی وجود نداشت. از ۲۱ سپتامبر ۲۰۲۰ به صورت حضوری به ارائه خدمات لازم برای متقاضیان مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت دائم کانادا خواهد پرداخت.

اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (Immigration, Refugees and Citizenship Canada) به منظور حفظ سلامت مهاجران بین المللی در حال حاضر مشغول بررسی و سنجش پروتکل های بهداشتی میباشد. علاوه بر آن درصدد است به ارائه راهکارهای جدیدی برای عرضه هر چه بهتر خدمات حضوری خود در زمان همه گیری ویروس کرونا بپردازد.

ofogh151 04 300x169 - خدمات حضوری اداره مهاجرت کانادا | آخرین اخبار دولت کانادا | ثبت نام انلاین با افق

خدماتی که توسط اداره مهاجرت کانادا از تاریخ ۲۱ سپتامبر ۲۰۲۰٫ برای متقاضیان مهاجرت و اقامت کانادا به صورت حضوری ارائه خواهد شد به شرح زیر میباشد:

  • خدمات مربوط به تابعیت و شهروندی کانادا: براساس اطلاعات به دست آمده قرار است Vancouver Expo به بازگشایی برخی از مراکز برگزاری آزمون مجدد دانش تابعیت و شهروندی کانادا بپردازد. علاوه بر آن برگزاری مصاحبه ها نیز برای تعداد معینی از متقاضیان مهاجرت کانادا و اخذ شهروندی کانادا در دستور کار اداره مهاجرت کانادا قرار گرفته است. لازم به ذکر است IRCC تاریخ برگزاری آزمون شهروندی کانادا را از طریق ایمیل به متقاضیان مهاجرت سریع به کانادا و روادید اقامت دائم کانادا اطلاع خواهد داد.

  • خدمات مربوط به اقامت دائم کانادا: گفتنی است اداره مهاجرت کانادا (IRCC) به بازگشایی دفاتر ارائه دهنده خدمات مرتبط با روادید اقامت دائم کانادا در اتوبیکوک، انتاریو، کبک و مونترال خواهد پرداخت. علاوه بر آن اداره مهاجرت به متقاضیانی که باید کارت اقامت دائم خود (Permanent Residence Card) را دریافت نمایند. و یا اینکه در مصاحبه اقامت دائم کانادا شرکت کنند برای تعیین وقت قبلی از طریق ایمیل با آنها در ارتباط خواهد بود.

  • خدمات مربوط به پناهندگی کانادا: اخبار جدید دولت فدرال کانادا حکایت از آن دارد که خدمات مربوط به پناهندگی در کانادا به صورت محدود در دفاتر اداره مهاجرت شهرهای کلگری، ادمونتون، همیلتون و آبشارهای نیاگارا ارائه خواهد شد. اداره مهاجرت کانادا (IRCC) از طریق بخش آنلاین Canada Post، به اعلام تاریخ برگزاری آزمون و مصاحبه متقاضیان پناهندگی کانادا خواهد پرداخت. در این صورت آنها میتوانند سایر مدارک لازم را تهیه کرده و بیومتریک (انگشت نگاری) خود را ارائه دهند. همچنین بر اساس بیانیه های اداره مهاجرت کانادا قرار است که اگر این “پایلوت” آزمایشی به خوبی برگزار شده و سلامت متقاضیان را به خطر نیاندازد. دفاتر دیگر اداره مهاجرت کانادا در شهرهای ونکوور، مونترال و اتوبیکوک به منظور ارائه خدمات بیشتر به پناهدگان بازگشایی گردد.

ofogh151 02 300x200 - خدمات حضوری اداره مهاجرت کانادا | آخرین اخبار دولت کانادا | ثبت نام انلاین با افق

در گزارش رسانه ای اداره مهاجرت کانادا آمده است که: “IRCC برای رزرو قرار ملاقات با متقاضیان مهاجرتی اقامتی کانادا با توجه به وضعیت پرونده، موقعیت در کانادا و سایر عوامل دیگر تماس می گیرد.” لازم است بدانید انتخاب متقاضیان مهاجرت سریع به کانادا عمدتا بر اساس تاریخ درخواست آنها میباشد. IRCC تنها در صورت داشتن قرار ملاقات برنامه ریزی شده به متقاضیان مهاجرت کانادا اجازه استفاده از خدمات حضوری را می دهد.

لازم به ذکر است اداره مهاجرت کانادا در آینده ای نه چندان دور به اعلام تاریخ جمع آوری بیومتریک متقاضیان مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت دائم کانادا خواهد پرداخت. همچنین طی چند ماه پیش رو از طرف Service کانادا با متقاضیان اقامت دائم در کانادا که منتظر ارائه بیومتریک خود هستند برای اعلام تاریخ دقیق تماس گرفته خواهد شد.

مهاجرانی که در منطقه ای مانند تورنتوی بزرگ زندگی می کنند. با توجه به اینکه تعداد بیشتری از متقاضیان در آن منطقه منتظر ارائه بیومتریک خود هستند ممکن است لازم باشد مدت زمان بیشتری را منتظر بمانند. IRCC میگوید: “ما می دانیم که این یک زمان چالش برانگیز و ناامیدکننده است و ما از صبر شما سپاسگزاریم.” “سرویس کانادا در اسرع وقت با شما تماس خواهد گرفت.”

آنها همچنین هشدار می دهند که متقاضیان اقامت دائم کانادا که منتظر بیومتریک خود هستند، نباید به مرکز خدمات کانادا مراجعه کنند، مگر اینکه برای آنها قرار ملاقات مشخص شده باشد. همچنین گفتنی است متقاضیانی که اطلاعات تماس آنها تغییر کرده و یا دارای نماینده ای از طرف خود هستند، می توانند جزئیات مشخصات خود را در فرم وب سایت IRCC به روز رسانی نمایند.

ofogh151 05 300x196 - خدمات حضوری اداره مهاجرت کانادا | آخرین اخبار دولت کانادا | ثبت نام انلاین با افق

تدابیر ویژه امنیتی در دفاتر IRCC کانادا

با توجه به بحران کرونا اداره مهاجرت کانادا برای محافظت از سلامتی کارکنان و متقاضیان مهاجرت و اقامت کانادا به تدابیر عوامل زیر پرداخته است که این موارد عبارتند از:

  • از متقاضیان مهاجرت سریع به کانادا درخواست می شود که قبل از حضور در مراکز خدمات کانادا در تاریخ های مشخص شده به تکمیل پرسشنامه ی خوداظهاری بپردازند.

  • پرسش ها یکبار دیگر در هنگام حضور فیزیکی متقاضیان در مراکز خدمات اداره مهاجرت کانادا از آنها پرسیده می شود تا امکان یا عدم امکان ورود آنها به کانادا مشخص گردد.

  • تمام متقاضیان باید علاوه بر استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی، از علایمی که تردد آنها را مشخص می کند پیروی نمایند.

  • گفتنی است که اگر فرد متقاضی مهاجرت کانادا و روادید اقامت دائم کانادا بیمار به نظر برسد، تاریخ مصاحبه و انجام کارهای وی به زمانی دیگر موکول خواهد شد.

همانطور که میدانید اداره مهاجرت کانادا از تاریخ ۱۸ مارس ۲۰۲۰ در واکنش به همه گیری ویروس کرونا خدمات خود را به حالت تعلیق درآورده بود. با اینکه در طی چند ماه گذشته ارائه خدمات مهاجرتی کاهش چشمگیری داشته است، اما خدماتی که امکان عرضه آنها به صورت مجازی ممکن بوده، ارائه گردیده است.

آژانس بهداشت عمومی کانادا و مقامات بهداشت منطقه ای دستورالعمل ها و توصیه هایی را برای ارائه خدمات لازم در طی همه گیری ویروس کرونا تنظیم کرده اند. علاوه بر آن IRCC به نظارت دفاتري كه خدمات حضوری در آنها ارائه مي شود پرداخته است تا اینگونه بتواند برنامه ریزی بهتری را برای بازگشایی مجدد و ارائه هر چه بیشتر خدمات حضوری در آینده ای نزدیک داشته باشد.

 

خدمات مهاجرتی اقامتی افق برای متقاضیان مهاجرت سریع و فوری به کانادا

در صورتی که قصد اپلای کانادا در سال ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ با کم ترین هزینه و در کوتاه ترین زمان ممکن را دارید پیشنهاد میکنیم در ابتدا به سایت افق به نشانی www.ofoghint.com مراجعه کرده و به تکمیل فرم ارزیابی رایگان در قسمت مربوطه بپردازید. تا شرایط اولیه شما کلاینت های عزیز توسط کارشناسان و مشاوران افق مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرد.

پس از آن قادر خواهید بود برای رزرو وقت مشاوره تخصصی با وکیل مهاجرت به کانادا در موسسه مهاجرتی اقامتی افق اقدام نماید. وکیل رسمی مهاجرت کانادا در گروه افق عضو رسمی انجمن ICCRC کانادا بوده و وکیلی قابل اعتماد دولت کانادا میباشد. در نتیجه میتواند مهاجرتی و اقامتی قانونی در کانادا را برای کلاینت های خود به ارمغان آورد. در صورت نیاز به دریافت اطلاعات بیشتر میتوانید با دفتر افق به شماره ۳۱۰۷۱-۰۵۱ تماس حاصل فرمایید.