Boys and girls celebrating university graduation vector design - خبر های خوب « شان فریزر »،وزیر مهاجرت کانادا برای مهاجرین

در تاریخ April 22 امسال، وزیر مهاجرت کانادا، شان فریزر سیاست کوتاه مدت جدیدی را اعلام کرد که به فارغ التحصیلان بین المللی اجازه می دهد که برای مدت بیشتری در کانادا بمانند.
از آغاز تابستان امسال فارغ التحصیلان بین المللی که PGWP(اجازه کار پس از فارغ التحصیلی) آنها بین ژانویه و دسامبر ۲۰۲۲ منقضی می شود و در خاک کانادا هستند می‌توانند برای اجازه کار آزاد درخواست بدهند. این اجازه کار برای مدت ۱۸ ماه قابل صدور است، در حالت عادی PGWP قابل تمدید نیست‌.
   این تصمیم در نتیجه سیاستی است که به دارندگان PGWP اجازه می دهد بیشتر در خاک کانادا بمانند، سابقه کار بیشتری به دست آورده و شانس بهتری برای دریافت اقامت دائم کانادا داشته باشند.
   با توجه به اینکه قرعه کشی های اکسپرس اینتری برای زیرشاخه CEC از سپتامبر سال گذشته متوقف شده است بعضی از دارندگان PGWP که اجازه کار آنها در حال منقضی شدن است مجبور هستند که یا برای اجازه کار جدید اقدام کنند و یا اینکه از شغل قبلی استعفا داده و کشور کانادا را ترک کنند. طبق آمار اداره مهاجرت کانادا حدود ۹۵ هزار PGWP تا پایان سال ۲۰۲۲ منقضی خواهد شد.
   سال گذشته بیش از ۱۵۷ هزار نفر از فارغ التحصیلان به اقامت دائم کانادا دست یافتند که بیشتر از ۸۸ هزار نفر آنها مستقیماً از PGWP به PR (اقامت دائم) رسیدند.