اجازه تحصیل (Study permit) در کانادا و ویزا

مهمترین کاغذ مورد نیاز قبل از ورود به کانادا به عنوان دانشجوی بین المللی ، اجازه تحصیل Study permit است.

در اینجا آنچه شما باید درباره اجازه تحصیل در کانادا و ویزا بدانید وجود دارد:

اگر برای تحصیلات ابتدایی یا متوسطه ، دانشکده زبان ، کالج یا دانشگاه به کانادا می روید که بیش از ۶ ماه طول بکشد ، باید برای اجازه تحصیل اقدام کنید. قبل از درخواست اجازه تحصیل ، باید نامه پذیرش از مدرسه ، دانشگاه یا کالج کانادا را داشته باشید.

درباره مجوزهای تحصیلی و ویزا بیشتر بیاموزید:

نحوه اخذ مجوز تحصیل:

قبل از درخواست اجازه تحصیل ، شما باید:
نامه قبولی از موسسه تعیین شده دارای  DLI
یک گذرنامه معتبر یا یک سند مسافرتی
اگر قبل از پذیرش در برنامه خود نیاز به گذراندن دوره های خاصی دارید (پذیرش مشروط) ، به مدت دوره آن دوره اجازه تحصیل داده می شود. هنگامی که کالج یا دانشگاه شما را در برنامه انتخابی خود قبول کرد ، باید برای تمدید اجازه تحصیل خود اقدام کنید.

اگر قصد شرکت در کالج یا دانشگاه در کبک را دارید، قوانین فعلی استان بیان می کند که دانشجویان بین المللی فقط می توانند در یک موسسه یادگیری تعیین شده که توسط دولت کبک انتخاب شده است شرکت کنند. برای تحصیل در کبک به یک مجوز تحصیلی از دولت کانادا CAQ نیز نیاز دارید.

اجازه تحصیل در کانادا و ویزا

بعد از درخواست مجوز تحصیل چه باید کرد:

شما می توانید وضعیت برنامه اجازه تحصیل خود را در وب سایت مهاجرت ، پناهندگان و شهروندی کانادا بررسی کنید. اطلاعات روزانه به روز می شود. ابتدا باید یک حساب کاربری در سایت تنظیم کنید.
بعضی اوقات ، مرکز پردازش از شما می خواهد که اطلاعات بیشتری را ارسال کنید.

اجازه تحصیل در کانادا و ویزا

 

ویزای کار در طول تحصیل و پس از آن:

اگر در کانادا در یک دانشگاه ثبت نام می کنید باید این را نیز بدانید که دانشجویان بین المللی دارای مجوز تحصیل می توانند به صورت نیمه وقت (تا ۲۰ ساعت در هفته) بدون مجوز کار کنند.
اگر می خواهید در حین تحصیل تمام وقت کار کنید  باید مجوز کار را درخواست کنید.