اجازه تحصیل (Study permit) در کانادا و ویزا

مهمترین کاغذ مورد نیاز قبل از ورود به کانادا به عنوان دانشجوی بین المللی، اجازه تحصیل Study Permit است.

در اینجا آنچه شما باید درباره اجازه تحصیل در کانادا و ویزا بدانید وجود دارد:

اگر برای تحصیلات ابتدایی یا متوسطه، دانشکده زبان، کالج یا دانشگاه به کانادا می روید که بیش از ۶ ماه طول بکشد، باید برای اجازه تحصیل اقدام کنید. قبل از درخواست اجازه تحصیل، باید نامه پذیرش از مدرسه، دانشگاه یا کالج کانادا را داشته باشید.

درباره مجوزهای تحصیلی و ویزا بیشتر بیاموزید:

نحوه اخذ مجوز تحصیل:

  • قبل از درخواست اجازه تحصیل، شما باید:
  • نامه قبولی از موسسه تعیین شده دارای  DLI
  • یک گذرنامه معتبر یا یک سند مسافرتی

اگر قبل از پذیرش در برنامه خود نیاز به گذراندن دوره های خاصی دارید (پذیرش مشروط)، به مدت دوره آن دوره اجازه تحصیل یا استادی پرمیت داده می شود. هنگامی که کالج یا دانشگاه شما را در برنامه انتخابی خود قبول کرد، باید برای تمدید اجازه تحصیل خود اقدام کنید.

اگر قصد شرکت در کالج یا دانشگاه در کبک را دارید، قوانین فعلی استان بیان می کند که دانشجویان بین المللی فقط می توانند در یک موسسه یادگیری تعیین شده که توسط دولت کبک انتخاب شده است شرکت کنند. برای تحصیل در کبک به یک مجوز تحصیلی از دولت کانادا CAQ نیز نیاز دارید.

studypermit 300x169 - اجازه تحصیل در کانادا | مهاجرت به کانادا و ویزای تحصیلی | تحصیل رایگان

بعد از درخواست مجوز تحصیل چه باید کرد:

شما می توانید وضعیت برنامه اجازه تحصیل خود را در کانادا در وب سایت مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا بررسی کنید. اطلاعات روزانه به روز می شود. ابتدا باید یک حساب کاربری در سایت تنظیم کنید. بعضی اوقات، مرکز پردازش از شما می خواهد که اطلاعات بیشتری را ارسال کنید.

studypermit1 300x158 - اجازه تحصیل در کانادا | مهاجرت به کانادا و ویزای تحصیلی | تحصیل رایگان

 

ویزای کار در طول تحصیل و پس از آن:

اگر در کانادا در یک دانشگاه ثبت نام می کنید باید این را نیز بدانید که دانشجویان بین المللی دارای مجوز تحصیل می توانند به صورت نیمه وقت (تا ۲۰ ساعت در هفته) بدون مجوز کار کنند. اگر می خواهید در حین تحصیل تمام وقت کار کنید  باید مجوز کار را درخواست کنید.

امیدواریم با این اطلاعات توانسته باشیم در تصمیم گیری برای سفر و یا حتی درباره مهاجرت تحصیلی به کانادا به شما کمک کرده باشیم. همیشه داشتن اطلاعات بیشتر راجع به کشور و یا حتی منطقه می تواند در تصمیمات زندگی شما بسیار تاثیر گذار باشد. مشاورین و کارشناسان و وکیل مهاجرت به کانادا در موسسه بین المللی افق از تمام قوای خود برای رسیدن به اهدافتان تلاش خواهند کرد. با مطالعه وب سایت ما به آدرس اینترنتی www.ofoghint.com می توانید جواب هر نوع سوال در ذهنتان را پیدا کنید. با ما باشید تا پاسخ سوالات خود را زودتر بیابید.