مهاجرت به آلمان

پایتخت

برلین

زبان رسمی

آلمانی

روش های مهاجرتی

تحصیلی، کاری

واحد پول

یورو

جمعیت

83 میلیون

کد کشور

49+

دانشجویان بین المللی

۲۸۲.۰۰۲

تعداد دانشگاه ها

429

معرفی کشور آلمان

آلمان کشوری در مرکز و غرب اروپا ست که حدود ۳۵۷.۰۲۲ کیلومتر مربع وسعت دارد. دومین کشور پرجمعیت اروپا بعد از روسیه و پرجمعیت ترین کشور عضو اتحادیه اروپا ست. عنوان چهارمین اقتصاد دنیا از نظر تولید ناخالص داخلی و پنجمین جایگاه از نظر برابری قدرت خرید را از آن خود کرده است. به عنوان رهبر جهان در چندین بخش تکنولوژیکی و صنعتی شناخته می شود.

آلمان، مناظر متنوعی را در بر می گیرد: کوه های بلند و صاف جنوب؛ دشت های شنی در شمال؛ تپه های جنگلی غرب؛ و دشت های کشاورزی در شرق. در مرکز کشور، شهر برلین قرار دارد که مانند ققنوس از خاکستر جنگ جهانی دوم برخاسته و اکنون پس از چندین دهه تقسیم، پایتخت آلمان متحد شده؛ رودخانه راین در این شهر جاری و به سمت شمال سوئیس در حرکت است که در هنرهای تجسمی، ادبیات، فولکلور و … از آن تجلیل می شود. در امتداد کرانه‌های آن و شاخه‌های اصلی آن – از جمله نکار، مین، موزل و روهر – صدها قلعه قرون وسطایی، کلیسا، دهکده‌های زیبا، بازارهای شهرکی و مراکز آموزشی و فرهنگی، از جمله هایدلبرگ قرار دارد. همه اینها محورهای اقتصاد توریستی پر رونق آلمان هستند و هر ساله میلیون ها توریست را به آلمان می آورند که توسط زیبایی های طبیعی، تاریخ، فرهنگ و غذاهای آن جذب می شوند.

ویزای تحصیلی کانادا

ویزای تحصیلی

توجه داشته باشید گروه مهاجرتی افق ماندگار تنها در زمینه مهاجرت تحصیلی به آلمان فعال است؛ چنانچه تمایل دارید به صورت تحصیلی به این کشور، مهاجرت کنید از روش های زیر اقدام کنید:

سوالات متداول قبل از مهاجرت به آلمان

  • شهریه دانشگاه های خصوصی در آلمان حدود ۲۰.۰۰۰ یورو در سال می باشد. بعد از لغو کامل شهریه در دانشگاه های آلمان، هزینه ای برای هر ترم باید توسط دانشجو پرداخت شود که شامل هزینه های خوابگاه، کافه تریا، تسهیلات ورزشی و … است.

مجوز اقامت آلمان به معنی اقامت دائم دانشجویان بین المللی یا کارمندانی است که به صورت قانونی چند سال را در آلمان سپری کرده اند. با اقامت دائم، می توانید در آلمان هر چقدر که می توانید، بمانید. با داشتن مجوز اقامت دائم می توانید تحصیل یا کار کنید و حتی اعضای خانواده خود را به آلمان بیاورید.

دانشجویان بین المللی علاقه مند به تحصیل در آلمان واجد شرایط درخواست مجوزی هستند که به آنها اجازه می دهد تا ۱۸ ماه بعد از دوره تحصیلی خود در آلمان بمانند و می توانند از این زمان برای جستجو و درخواست شغل در رشته های مرتبط با تحصیل خود استفاده کنند.

  • در صورتی که دانشجویی دانش کاملی از زبان آلمانی داشته باشد و رشته هایی که به زبان آلمانی تدریس می شوند را انتخاب کند، آیلتس لزومی ندارد. در برخی از دوره ها نیز امکان انجام پایان نامه به زبان آلمانی وجود دارد که دانشجویان باید توانمندی خود را به آلمانی، از قبل اثبات کنند.

بله، امکان تحصیل در آلمان بدون دانستن زبان آلمانی وجود دارد، تعدادی از دانشگاه ها، برخی از دوره های آموزشی خود را کاملا به زبان انگلیسی ارائه می دهند (می توانید این دوره ها را در وبسایت www.daad.de  پیدا کنید) اما تعداد زیادی از آنها در مقایسه با تحصیل به زبان آلمانی دوره های گران و پر هزینه ای هستند.

آخرین اخبار مهاجرت به آلمان