راهنمای تحصیلی در آزمون بین المللی TFI زبان فرانسه

اگر قصد تحصیل در دانشگاه ها و کالج های فرانسه زبان در کانادا را دارید باید در یکی از آزمون های معتبر و بین المللی زبان فرانسه مانند آزمون TFI شرکت کنید. و نمره مورد نظر برای آن دانشگاه و کالج دریافت کنید. البته حداقل نمره مورد نیاز با توجه به رشته تحصیلی ممکن است، متفاوت باشد.

اکثر دانشگاه های کانادا مدرک زبان TFI را قبول دارند. برای دریافت اطلاعات در مورد اینکه کدام یک از دانشگاه ها و کالج ها مدرک زبان فرانسه را قبول دارند می توانید با مشاورین باتجربه ما در موسسه افق با شماره ۰۵۱۳۱۰۷۱ تماس گرفته و اطلاعات درست را در این زمینه از آنها دریافت کنید. مهاجرت تحصیلی به کانادا ملزم به یادگیری یکی از زبان های انگلیسی و فرانسوی می باشد. اگر به هر دو زبان هم مسلط باشید می توانید خیلی راحتتر خود را با جامعه در این کشور وقف داده و سریعتر وارد بازار کار در کانادا شوید.

گروه بین المللی افق با سال ها سابقه درخشان در امر مهاجرت تحصیلی به کانادا بهترین دانشگاه های فرانسه زبان را به شما معرفی می کند و همواره بهترین راه را به شما نشان خواهد داد. در این مقاله سعی شده است تا شما را با یکی از انواع ازمون های فرانسه آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

معرفی آزمون Test de François international

این آزمون در سال ۱۹۹۸ توسط مرکز زبان فرانسه طراحی و در سال ۲۰۱۲ نیز به رسمیت شناخته شده است و معیاری برای ارزیابی صحیح سطح زبان فرانسه متقاضیان می باشد. آزمون TFI مخفف کلمه Test de François international است. یکی از انواع آزمون های زبان فرانسه است و به منظور سنجش سطح زبان افراد غیر فرانسوی بکار می رود. این آزمون برای کسانی مناسب است که قصد تحصیل و یا کار دارند. نمره افراد در این آزمون نشان دهنده سطح و توانایی آنها در برقراری ارتباط در محیط کاری و دانشگاه است. این آزمون به صورت کاغذی و توسط موسسه ETS تایید و اجرا می شود.

z167391 300x144 - آشنایی با آزمون TFI | زبان فرانسه و مهاجرت کانادا | ازمون زبان

موارد امتحانی آزمون زبان TFI:

شامل ۱۸۰ سوال در دو بخش بوده و هر بخش آن شامل ۹۰ سوال است.

بخش Listening:

در این بخش دیالوگ هایی به صورت کوتاه پخش می شود و داوطبین به این دیالوگ ها به دقت گوش داده و پاسخ سوالات را می دهند. این بخش شامل ۳ قسمت است:

 • قسمت اول سوالات
 • قسمت دوم دیالوگ ها
 • قسمت سوم مکالمه ها

بخش Reading ( درک مطلب):

این بخش شامل متونی است که داوطلبان باید متن ها را خوانده و به سوالات پاسخ دهند. این بخش نیز شامل ۳ قسمت است:

 • قسمت اول تکمیل کردن متن
 • قسمت دوم جملات ناتمام
 • قسمت سوم خواندن متن

نمره دهی در آزمون زبان TFI بین ۵ تا ۴۹۵ در هر بخش است. امتیاز کلی در یک مقیاس بین ۱۰ تا  ۹۹۰ تعیین شده است. داوطلبین بر اساس توانایی خود در این آزمون امتیاز کسب می کنند. نمره TFI تا دو سال اعتبار دارد. جدول ذیل نمرات در این ازمون را به تفکیک سطح نشان می دهد:

Minimum Scaled ScoreTotal score rangeTFI Test selection
C1B2B1A2
۳۹۵۳۰۰۱۶۰۸۵۵-۴۹۵Listening
۴۳۰۳۰۵۱۸۵۱۰۵۵-۴۹۵Reading

مدت زمان این آزمون دو ساعت و ۳۰ دقیقه میباشد در بخش شنیداری ۴۲ دقیقه و در بخش خواندن ۶۸ دقیقه می باشد و ۳۰ دقیقه هم مربوط به پاسخ سوالات شخصی که خارج از آزمون اصلی است (بیوگرافی، رزومه کاری و تحصیلی).

برای ثبت نام در این آزمون به لینک مقابل مراجعه کنید: https://www.ets.org/epn_directory

TFI 300x186 - آشنایی با آزمون TFI | زبان فرانسه و مهاجرت کانادا | ازمون زبان

آمادگی در آزمون زبان TFI

برای آمادگی در این آزمون باید تمرین کنید و تست های این آزمون را در خانه بزنید. تا دیگر استرس برای آزمون نداشته باشید. زبان فرانسه یکی از لذت بخش ترین زبان ها می باشد. دانستن زبان فرانسه و کسب نمره خوب در این آزمون می تواند فرصتی برای تحصیل در دانشگاه های فرانسه زبان در کانادا و همچنین کار در کشور توسعه یافته کانادا برایتان مهیا کند. زبان فرانسه یکی از زبان های رسمی کانادا می باشد. شهر کبک یک شهر دو زبانه انگلیسی-فرانسه است. شما با سطح زبان فرانسه می توانید در دانشگاه های فرانسه زبان استان کبک تحصیل کنید و حتی می توانید به آسانی در استان کبک کار کنید.

زبان فرانسه یکی از پرمخاطب ترین زبان ها بعد از زبان انگلیسی می باشد. افرادی زیادی مشتاق هستند بعد از یادگیری زبان انگلیسی، زبان فرانسوی را بیاموزند و به زبان فرانسه صحبت کنند. افراد با توجه به اهداف شان در زندگی شروع به یادگیری زبان فرانسه می کنند. تلاش می کنند تا سطح زبان خود را ارتقا دهند. هر اندازه نمره آنها در آزمون بالاتر باشد شانس دریافت پذیرش از محیط کاری و یا دانشگاه ها نیز بیشتر خواهد بود. داشتن معلم زبان فرانسه خوب یکی از موارد مهم در یادگیری زبان است. تدریس با به روز ترین متدهای آموزشی می تواند تاثیر زیادی را در یادگیری شما داشته باشد.

خواندن به زبان فرانسه، یادگیری گرامر، لغات و اصطلاحات پرکاربرد و روزمره می تواند موثر در فراگیری زبان فرانسه باشد. گوش دادن به موسیقی به زبان فرانسه هم می تواند در یادگیری شما تاثیر بسزایی داشته باشد. موارد دیگر که می تواند در یادگیری شما در زبان تاثیرگذار باشد گوش دادن به اخبار است. شما می توانید با لغات جدید و روزمره و همچنین درباره مسائل روزمره اطلاعات کسب کنید. و سبب افزایش دایره لغات شما گردد. و در کسب نمره خوب در آزمون زبان TFI تاثیرگذار باشد.

نمونه سوالات این ازمون می تواند به شما کمک شایانی در کسب نمره خوب در این ازمون کند. رمز موفقیت در این ازمون و یا هر آزمونی دیگر تمرین مکرر است. قبل از امتحان حتما کتاب های تست ازمون TFI را تهیه کنید و مطالعه کنید تا با نحوه تست زنی و فرمت امتحان در این ازمون آشنا شوید.

چه کسانی باید آزمون زبان TFI را بدهند:

 • جهت کار و استخدام در شرکت
 • آموزش زبان فرانسه
 • تحصیل به زبان فرانسه
کاربرد آزمون زبان TFI:
 • تحصیل به زبان فرانسه (ادامه تحصیل در دانشگاه فرانسه)
 • شهروندی کشور فرانسه
 • تحصیل در دانشگاه فرانسه زبان کانادا

گروه بین الملل افق دارای نمایندگی از بهترین دانشگاه های کانادا شما را در اخذ پذیرش تا ورود به دانشگاه های کانادا همراهی می کند. اخذ پذیرش از دانشگاه های فرانسه زبان کانادا را با گروه افق تجربه کنید. با مهارت در زبان فرانسه و کسب نمره خوب در ازمون TFI شما می توانید تجربه تحصیل در بهترین دانشگاه های فرانسه زبان کبک را تجربه کنید. خانواده افق همراه همیشگی شما همواره شما را راهنمایی خواهد کرد تا تصمیم درست را در این مسیر بگیرید.