معرفی انواع آزمون های TCF زبان فرانسه

اگر در حال انتخاب کشور و شهر مورد نظر خود برای امتحان آزمون TCF در پذیرش تحصیلی از دانشگاه های فرانسه زبان هستید. موسسه افق به شما کشور کانادا و شهر کبک را پیشنهاد می کند. زیرا شهر کبک یکی از بهترین و ارزان ترین شهر ها برای زندگی دانشجویی و تحصیل می باشد. بسیاری از مهاجرین شهر کبک را برای مهاجرت انتخاب می کنند. و این را نیز باید بدانید برای مهاجرت به کبک باید به زبان فرانسوی مسلط باشید. یکی از ازمون ها زبان فرانسه برای مهاجرت به شهر زیبای کبک آزمون TCF می باشد.

ازمون TCF انواع مختلفی دارد و شما باید بر اساس اهداف خود تصمیم به شرکت در نوع خاص، ازمون زبان بکنید. مدرک زبان در آزمون TCF دارای اعتبار دو ساله است و کبک این ازمون را به رسمیت می شناسد. در این مقاله ما به بررسی یکی از انواع ازمون TCF خواهیم پرداخت.

بررسی انواع ازمون ها TCF

آزمون TCF pour le Quebec:

این ازمون به TCF Quebec معروف است و دارای استاندارهایی است که اداره مهاجرت کبک برای برنامه های مهاجرتی قبول دارد. متقاضیان برای مهاجرت به کبک می بایست دانش زبان فرانسه خود را از طریق ارائه مدرک TCF Quebec به اداره مهاجرت نشان دهند. و باید همراه با تکمیل فرم های مهاجرت این مدرک زبان را نیز ارسال کنید.

آزمون TCF Quebec شامل مهارت های ذیل می باشد: یکی از نکات مثبت در این ازمون این است که شما می توانید در یک مهارت یا در دو مهارت و یا در همه مهارت ها شرکت کنید. این آزمون زبان TCF دارای مهارت های:

Listening  :compréhension orale

Speaking :production orale

Reading  :compréhension écrite

Writing :production écrite

tcf 1 300x225 - بررسی آزمون TCF | زبان فرانسه و کانادا | مهاجرت با مدرک زبان

بخش های ضروری آزمون زبان TCF شامل موارد ذیل است:

ازمون زبان TCF در بخش شنیداری دارای ۳۰ سوال چند گزینه ای است. مدت زمان پاسخ به این بخش ۲۵ دقیقه است. بخش Reading نیز شامل ۳۰ سوال می باشد که سوالات به صورت چند گزینه ای می باشند و مدت زمان پاسخ به آن ۴۵ دقیقه است. بخش لغت و گرامر نیز ۲۰ سوال و مدت زمان پاسخ ۲۰ دقیقه است.

بخش های اختیاری شامل موارد ذیل است:

بخش رایتینگ شامل ۳ بخش است که براساس سطح افزایش دشواری تنظیم شده است. همچنین اسپیکینگ مانند رایتینگ دارای ۳ بخش است با همان سطح افزایش دشواری ارائه می گردد. و مدت آزمون TCF Quebec در در طول ماه در مراکز مورد تائید برنامه ریزی و اجرا می شوند. شما برای شرکت در این ازمون باید نزدیکترین مرکز را انتخاب کرده و در ازمون شرکت کنید.

در صورتی که نتوانید در آزمون زبان TCF Quebec نمره مطلوب و دلخواه خود را بدست آورید. میتوانید بعد از دو ماه مجدد در این ازمون ثبت نام کنید. به عنوان مثال اگر در ۱۰ ام ماه مهر در این ازمون شرکت کرده و نمره خوبی را کسب نکرده اید می توانید در ۱۰ ام ماه آذر مجدد در این ازمون شرکت کنید. باید محدودیت زمانی ۲ ماه را حتما رعایت کنید.

نتایج این ازمون ظرف مدت ۱۵ روز از تاریخ دریافت توسط CIEP برای شما از طریق ایمیل ارسال خواهد شد. شما باید مستقیما مدرک خود را از موسسه ای که ازمون را در آن شرکت کرده اید، درخواست کنید. علاوه بر آن نتایج آزمون TCF Quebec مستقیما به اداره مهاجرت کبک ارسال می شود. اگرچه آنها نتیجه ازمون شما را دارند. شما باید مجدد اصل این مدرک را برای اداره مهاجرت کبک ارسال نمایید.

موسسه افق به شما پیشنهاد می کند یک نسخه از این مدرک را نیز کپی برابر اصل کرده و در مکان امن نگهداری کنید. زیرا تنها یک نسخه از این ازمون صادر و برای شما ارسال می شود. مدت زمان اعتبار این ازمون همانند دیگر ازمون ها دو سال می باشد. بعد از دو سال دیگر فاقد اعتبار بوده  و باید مجدد در ازمون شرکت نمایید. ارائه مدارک زبان فرانسه یکی از مدارک مهم و ضروری برای مهاجرت به کبک کانادا می باشد. دیگر مدارکی که شما باید به اداره مهاجرت ارائه کنید شامل مدارک شغلی، مدارک تحصیلی  و … می باشد.

برای آمادگی در این ازمون شما باید منابع این ازمون را بدرستی مطالعه کرده و می توانید برای تقویت زبان فرانسه به وب سایت های معتبر فرانسوی مراجعه کنید. هر روز پادکست ها را گوش دهید تا بتوانید به یک سطح خوب در زبان فرانسه برسید. می توانید با شرکت در کلاس های تست اختصاصی زبان فرانسه با انواع سوالات این ازمون شرکت آشنا شوید. تا در روز آزمون زبان TCF استرس کمتری داشته باشید.

کشور پهناور کانادا یک کشور دو زبانه است. دو زبان انگلیسی و فرانسوی، زبان رسمی کشور پهناور کانادا است. زبان انگلیسی یکی از رایج ترین زبان های کشور کانادا است. زبان فرانسه زبان اصلی مردم استان زیبای کبک می باشد. برخی از مناطق از جمله انتاریو، منیتوبا درصد استفاده از زبان فرانسه در بین مردم بیشتر می باشد.

با داشتن یک سطح زبان خوب در انگلیسی و یا فرانسه شما به راحتی می توانید در این کشور زیبا و توسعه یافته کار پیدا کرده و خود را با جامعه کانادا وقف دهید. دارا بودن سطح دانش زبان برای پیدا کردن شغل و کار کردن در کانادا بسیار ضروری می باشد. یکی از نکات مثبت این است که شما با تسلط به یکی از زبان ها می توانید به راحتی در این کشور زندگی کنید. اگر به هر دو زبان مسلط باشید شما دارای امتیاز ویژه ای خواهید بود. زیرا در بسیاری از شرکت ها اولویت با افرادی است که به هر دو زبان مسلط باشند. برای شرکت در اکسپرس اینتری و یا دیگر روش های مهاجرتی شما نیازمند مدرک زبان انگلیسی و یا فرانسوی هستید. و با دو زبانه بودن امتیاز بیشتری به شما تعلق می گیرد.

نمره دهی در آزمون زبان TCF به شکل ذیل می باشد:

A1  بین ۱۰۰-۱۹۹  است.

A2 بین ۲۰۰-۲۹۹ است.

B1 بین ۳۰۰ -۳۹۹  می باشد.

B2 بین ۴۰۰ تا ۴۹۹ می باشد.

C1 بین ۵۰۰-۵۹۹ می باشد.

C2 بین ۶۰۰-۶۹۹ می باشد.

نتایج این ازمون به ایمیل شما ارسال خواهد شد و نتیجه کاغذی آن ۵۰ روز طول خواهد کشید. برای دریافت مدرک باید از مرکزی که در آن ازمون را شرکت کرده اید پیگیری کنید.

images - بررسی آزمون TCF | زبان فرانسه و کانادا | مهاجرت با مدرک زبان

موسسه بین المللی افق به سابقه درخشان در امر مهاجرت به استان کبک می تواند شما را در امر مهاجرت یاری کند. اگر تصمیم به مهاجرت به استان های فرانسه زبان دارید. می توانید قبل از اقدام با شماره ۰۵۱۳۱۰۷۱ تماس گرفته تا به صورت رایگان شرایط شما بررسی گردد. و با دید بازتر اقدامات لازم برای مهاجرت را انجام دهید.

مهاجرت تخصص ماست با ما همراه باشید تا یک مهاجرت امن را تجربه کنید. همانطور که می دانید مهاجرت کار آسانی نیست. داشتن اطلاعات در این زمینه می توانید به شما در این امر کمک شایانی کند. با خواندن مقالات به روز و کامل ما در سایت افق نیز درباره مهاجرت اطلاعات خود را بروز کنید. با ما همراه شوید ما همواره کنار شما خواهیم بود.