آزمون IELTS Indicator


برگزاری آزمون مجازی جدید
IELTS به نام IELTS Indicator به طور موقت جایگزین آزمون اصلی  IELTS

توسط موسسات  idp، British Council و دانشگاه Cambridge برای مناطقی که تحت تاثیر ویروس کرونا، آزمون های حضوری IELTS برگزار نمیشود.

 

سازمان IELTS یک آزمون جدید به نام IELTS Indicator را برای دانشجویانی که امکان شرکت در مراکز تست آیلتس به دلیل محدودیت های ویروس کرونا را ندارند، در تاریخ ۲۲ آپریل راه اندازی خواهد کرد. این آزمون دقیقا به صورت مشابه با آزمون آیلتس شامل مهارت های Listening، Reading، Writing و Speaking و با زمان بندی استاندارد خود آزمون آیلتس خواهد بود.

برای اینکه این ازمون، در استانداردترین حالت ممکن برگزار شود، دانشجویان آزمون مصاحبه Speaking خود را به صورت آنلاین و زنده با یکی از ممتحنین آزمون IELTS از طریق VideoCall برگزار خواهند کرد.

Christine Nuttall، مدیرعامل آیلتس در بخش آزمون های ارزیابی Cambridge اشاره کرد که این تست دقیقا همان کیفیت و صحت آیلتس را داشته و مراکز آموزشی دنیا میتوانند از آن تا زمانی که آزمون های آیلتس در دنیا به حالت تعلیق است، به عنوان ارزیابی سطح انگلیسی دانشجویان استفاده کنند وی افزود در این دوره اختلال این آزمون به دانشجویان کمک خواهد کرد زیرا ما می دانیم بسیاری از دانشجویان در سطح جهان تحت تاثیر تعلیق بودن آزمون قرار گرفته اند.

وی گفت: “هنگامی که مراکز آزمون دوباره قادر به باز کردن مجدد باشند ، ما سعی خواهیم کرد هر چه سریعتر آزمون آیلتس را ارائه دهیم و برنامه هایی برای کمک به رفع تقاضای اضافی داشته باشیم.”

محتوای شاخص IELTS با استفاده از همان استانداردهای با کیفیت بالا مانند تمام آزمون های آیلتس تهیه شده است و دارای فرمت و زمان بندی یکسان با آیلتس است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

 

ثبت نام و رزرو آزمون Indicator در مناطق منتخبی از دنیا که در حال حاضر امکان برگزاری حضوری آزمون آیلتس را ندارند از تاریخ ۲۲ آپریل شروع خواهد شد.


سوالات متداول آزمون IELTS Indicator


۱. تست
IELTS Indicator کجا برگزار میشود؟

از خانه خود می توانید این آزمون را انجام دهید و مشروط بر اینکه امکانات اینترنت را داشته باشید و همچنین از طریق WebCam، (حضور شما در آزمون بررسی خواهد شد).

 

۲. این آزمون هرچند روز یکبار برگزار میشود؟

هر هفته برگزار خواهد شد.

 

۳. زمان کل آزمون چقدر خواهد بود؟

۲ ساعت و ۴۵ دقیقه

 

۴. چه امکاناتی در تست وجود خواهد داشت؟

دقیقا مثل آزمون Computer-delivered IELTS امکاناتی مانند هایلایت کردن متن، Drag and Drop کردن متن و امکان نوت برداری در صفحات وجود خواهد داشت.

 

۵. چطور میتونم مطمئن بشم که دانشگاه من این آزمون را میپذیرد؟

این آزمون کاملا جدید بوده و جایگزین آزمون حضوری آیلتس نیست. هرچند تا چند روز آینده، مراکز و دانشگاههای دنیا نیز خود را با این آزمون به روز خواهند کرد، اما حتما قبل از رزرو، با دانشگاه خود مکاتبه کنید.

 

۶. جواب این تست چند روزه آماده خواهد شد؟

پس از ۷ روز

 

۷. آزمون توسط چه کسی تصحیح خواهد شد؟

توسط  ممتحنین آزمون اصلی آیلتس

 

۸. نمرات این آزمون چگونه است؟

دقیقا همانند نمره بندی آزمون حضوری آیلتس، برای هر مهارت یک نمره و یک نمره Overall خواهید داشت.

 

۹ آیا این آزمون General  هم برگزار می شود؟

در حال حاضرفقط به عنوان آزمون آکادمیک  است.

این آزمون آیلتس برای حمایت از پیشرفت دانشجویان از برنامه های دانشگاه و مؤسسات آموزشی خود در طول بحران COVID-19 طراحی شده و برای اهداف مهاجرت توسعه نیافته است.

 

۱۰٫چطور میتوانم در این آزمون رزرو و ثبت نام کنیم؟

از طریق سایت زیر:

https://www.ieltsindicator.com/book/

متن کامل خبر :

https://www.ielts.org/news/2020/ielts-partners-launch-new-online-test-to-support-students-impacted-by-covid-19-restrictions