معرفی آزمون زبان TCF فرانسه

برای مهاجرت تحصیلی به کانادا باید ابتدا از مراکز آموزش عالی به زبان فرانسه (مانند آزمون TCF) یا انگلیسی پذیرش بگیرید. لازمه پذیرش این است که شما مدارک لازم از جمله مدرک زبان و مدرک تحصیلی، رزومه و … را به دانشگاه ارسال کنید و درخواست برای پذیرش در رشته مورد نظر را بدهید.

افرادی که به زبان فرانسوی مسلط هستند، می توانند به زبان فرانسه در دانشگاه های فرانسه زبان کانادا شروع به تحصیل کنند. برای ثبت نام و اقدام برای پذیرش در دانشگاه های فرانسه زبان کانادا نیاز به مدرک زبان فرانسه دارید. یکی از مدارک زبان فرانسه آزمون TCF  می باشد. این ازمون چند نوع است که در این مقاله سعی شده است تا یکی از انواع آن را برای شما دقیق شرح دهیم.

موسسه بین المللی افق با چندین سال سابقه درخشان و طلایی در امر مهاجرت تحصیلی و دارای نمایندگی از دانشگاه های برتر کانادا، آمادگی لازم را در جهت همیاری شما برای اخذ پذیرش تا اقامت دائم کانادا را دارد. کارشناسان باتجربه افق و وکیل مهاجرت به کانادا در موسسه افق در ایران و همچنین در دفاتر کانادا همواره پاسخگوی سوالات شما هستند. پذیرش از برترین دانشگاه های فرانسه زبان را با ما تجربه کنید. پذیرش از دانشگاه های کانادا و اروپا تخصص ماست. خانواده افق تمامی مدارک شما اعم از رزومه، انگیزه نامه و … را با نهایت دقت تکمیل کرده تا شانس شما در پروسه پذیرش افزایش یابد. پروسه پذیرش تحصیلی خود را با اطمینان به ما بسپارید.

همانطور که می دانید رزومه و انگیزه نامه دو رکن اساسی برای پذیرش تحصیلی هستند و هر اندازه قوی تر ارائه گردد شانس شما در پذیرش از بین رقبا افزایش می یابد. بلاخص در بین رشته هایی که بسیار رقابتی بوده و شانس پذیرش کمتر است. شما باید مدارکی را ارائه کنید که از بین متقاضیان زیاد از کشورهای مختلف شاخص باشید.

thumbnail 300x265 - آزمون زبان فرانسه TCF | مدرک زبان و کانادا | مهاجرت و اقامت

ازمون زبان فرانسه TCF TP:

آزمون TCF ارزیابی سطح زبان برای اهداف شخصی و آکادمیک می باشد. شما با شرکت در این ازمون می توانید سطح زبانتان را ارزیابی کنید.

TCF مخفف Test de Connaissance du Français می باشد و توسط مرکز بین المللی CIEP طراحی شده است. متقاضیان با شرکت در این ازمون در ۶ شش سطح قرار خواهند گرفت: A1,A2,B1,B2,C1,C2

مدرک این آزمون دارای دو سال اعتبار است. با استفاده از این مدرک زبان شما می توانید به کانادا مهاجرت کنید. این مدرک برای برنامه های مهاجرتی و فدرال کانادا و کبک معتبر است. حداقل سطح در این ازمون سطح A1 و بالاترین سطح C2 , C1 می باشد. برخی از دانشگاه ها جهت پذیرش شما نمره حداقل C1 را نیاز دارند.

این آزمون دارای دو بخش اختیاری و اجباری است:

بخش اجباری شامل ۷۶ سوال است. اما در بخش کامپیوتری شامل ۹۱ سوال است. پانزده سوال اضافی در محاسبه نمره شما تاثیری ندارد تنها CIEP را قادر می سازد تا ارزیابی دقیق تری را انجام دهد.

پرسش ها به صورت چهارگزینه ای می باشد:

بخش شنیداری:

شامل ۲۹ سوال است و زمان تعیین شده برای این بخش ۱۵ دقیقه است. این شامل بخش فایل صوتی عبارات رایج روزمره (مصاحبه، مباحث تلفنی، بحث ها و…) می باشد و یا گزارش هایی در مورد رویدادهای روزمره و یا اطلاعاتی از رویدادهای برنامه تلویزیونی و رادیویی می باشد.

بخش ساختار لغت، زبان و گرامر:

این بخش شامل ۱۸ سوال و مدت زمان آن ۱۵ دقیقه می باشد. این بخش توانایی شما را در انتخاب واژگان درست در ساختارهای دستوری مورد ارزیابی قرار می دهد.

بخش نوشتاری:

این بخش شامل ۲۹ سوال و مدت زمان آن ۴۵ دقیقه است. در این بخش سطح و توانایی شما را در درک مطلب مورد ارزیابی قرار می دهند.

tcf canada wikigeram 300x171 - آزمون زبان فرانسه TCF | مدرک زبان و کانادا | مهاجرت و اقامت

 بخش اختیاری آزمون زبان TCF فرانسه شامل موارد ذیل است:

بخش اسپیکینگ:

بخش Speaking (مصاحبه ای حدود ۱۲ دقیقه است) ازمون به صورت مجزا می باشد و ممتحن از متقاضی سوالاتی را می پرسد و ازمون به صورت چهره به چهره است. این بخش شامل ۳ قسمت است و شما فقط برای یک قسمت آن فرصت خواهید داشت تا امادگی لازم را کسب کنید. مصاحبه توسط ممتحن ضبط می شود. این ازمون یکبار توسط ممتحن مورد ارزیابی قرار می گیرد و بعد به CIEP ارسال می شود تا مورد بررسی نهایی قرار گیرد.

در قسمت اول در ازمون اسپیکینگ یک مصاحبه دو دقیقه صورت می گیرد و هدف از این بخش این است که متقاضی را مورد ارزیابی قرار دهد که آیا می تواند با یک شخصی ارتباط برقرار کند یا خیر.

در قسمت دوم از این ازمون به متقاضی دو دقیقه فرصت داده می شود تا خود را برای یک گفتگو به مدت ۵ دقیقه و سی ثانیه آماده کند.

هدف از این بخش این است که متقاضی اثبات کند که توانایی شرکت در یک گفتگو را دارد و می تواند یک گفتگوی مدرن و عالی داشته باشد. در این بخش متقاضی حق یادداشت برداری نیز دارد.

در قسمت سوم آزمون زبان TCF یک گفتگو ۴ دقیقه و سی ثانیه بدون آمادگی انجام می گردد. در این بخش متقاضی باید ثابت کند که توانایی صحبت سریع را دارد و زمانی که ممتحن از متقاضی سوال می کند، میتواند به صورت قانع کننده پاسخ ممتحن را بدهد. در گفتگو متقاضی می تواند نظرات خود را بیان کند و نظر مخالفت یا موافق را با استدلال خود اعلام کند و بعد از اتمام بحث، باید نتیجه گیری از کلیت مبحث داشته باشد.

بخش نوشتاری:

این بخش ۶۰ دقیقه می باشد و شامل ۳ قسمت است. در این بخش مهارت نوشتاری شما مورد ارزیابی قرار می گیرد.

در قسمت اول، نوشتن یک پیام توصیفی برای یک یا چند گیرنده است. تعداد کلمات حداکثر ۱۲۰ کلمه است.

قسمت دوم نوشتن یک مقاله، نامه و … می باشد. این بخش شامل یک داستان و یا گزارش یک تجربه است. این بخش باید شامل یک استدلال، نظر و یا عقیده باشد. تعداد کلمه حداکثر تا ۱۵۰ کلمه است.

قسمت سوم شامل متنی است که دو دیدگاه اجتماعی را با یکدیگر قیاس می کند. مقایسه باید به صورت کوتاه بوده و حداکثر ۱۸۰ کلمه باشد. در این بخش باید موضع خود را واضح مشخص کرده و راجع به آن بنویسید. در این قسمت توانایی شما در انتقال یک پیام به صورت کامل و واضح مورد ارزیابی قرار می گیرد.

بین مطالب شما باید یک پیوند و انسجام دیده شود و این نکته در نمره دهی شما بسیار تاثیر دارد. چگونگی ابراز عقیده و استدلال شما مهم و موثر است. شما باید توانایی خلاصه کردن، ویرایش و اصلاح متون را داشته باشید.

پیشنهاد گروه افق به شما برای آمادگی در آزمون های بین المللی این است که حتما در کلاس های تست در این ازمون شرکت کرده و با نوع سوالات آشنا شوید. تا بتوانید با اعتماد به نفس کامل در این آزمون شرکت کنید. کسب نمره بالا در آزمون زبان فرانسه TCF شانس پذیرش شما را در دانشگاه ها افزایش می دهد. تلاش کنید تا نمره بالایی در این ازمون کسب کنید.